3 stycznia| Wspólnota

Biblijne przesłanie „Władcy Pierścieni”? Odkryj je na rekolekcjach w NINIWIE!

W trzeci weekend stycznia w Kokotku będzie słychać brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę Drzewców. Będą hobbici, lembasy, orki, cała Drużyna i pierścień władzy. „You Shall Not Pass. Zło nie przejdzie” to wyjątkowe rekolekcje o walce dobra ze złem i Opatrzności w Śródziemiu na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena.

Dobro vs zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa Walka. Brzemię Pierścienia i małe ręce hobbitów. To niektóre elementy składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia. Tej zimy zapraszamy na weekendowe rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu „Władcy Pierścieni”.

Podczas tego weekendu usłyszymy też wykład znanego tolkienisty Ryszarda Derdzińskiego!

Dlaczego, dlaczego, dlaczego…

– Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie, a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości – zastanawia się o. Dominik Ochlak.

– Te rekolekcje prowadzą uczestników przez świat Śródziemia i są przeznaczone dla tych, którzy „Władcę Pierścieni” znają choćby tylko z filmów. Odkodowane w chrześcijańskim ujęciu motywy łaski, walki dobra ze złem, misji i przyjaźni prowadzą do analogicznych obrazów w Ewangelii. Będzie zarówno czas poznawania Drużyny Pierścienia, jak i medytacji nad słowem Bożym. Będzie też przestrzeń integracji i wymiany informacji o świecie profesora Tolkiena – zapowiada o. Dominik, który poprowadzi rekolekcje.

Gdzie, kiedy, dla kogo?

Rekolekcje odbędą się od 20 do 22 stycznia w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Przeznaczone są dla osób w wieku 15–25 lat. Szczegóły i zapisy na stronie wydarzenia:

You shall not pass. Zło nie przejdzie. Rekolekcje z Władcą Pierścieni

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl