Regulamin Oblackiego Centrum Młodzieży

Oto kilka zasad panujących w naszym ośrodku:

1. Witaj w naszym ośrodku – Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA! Żeby Twój pobyt tutaj był udany, przestrzegaj kilku prostych zasad…

2. Najważniejszą osobą w naszym ośrodku jest Pan Bóg. Ten regulamin to Jego propozycja dla Ciebie!

3. Nasz ośrodek to miejsce wzrostu duchowego, rozwoju osobistego, dobrego spędzania czasu, modlitwy, zabawy i radości! Przeznaczony jest głównie dla młodzieży związanej z Misjonarzami Oblatami MN, ale mogą z niego korzystać też inne osoby i grupy.

4. Nasz ośrodek to duże miejsce, nie wszędzie masz dostęp (np. kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, biura itp.). Do Twojej dyspozycji jest bardzo wiele przestrzeni i miejsc: sale restauracyjna i konferencyjna (w wyznaczonych godzinach), pokoje noclegowe, hol i recepcja, „strefa młodych”, kaplica, hala sportowa i zielony teren ośrodka – ścieżki, trawniki, molo. Korzystaj z nich rozsądnie i pozostaw po sobie porządek.

5. Nie niszcz trawy, sprzętów, infrastruktury. Dbaj o czystość i pozostaw po sobie porządek. Dbaj o bezpieczeństwo, zwłaszcza nad wodą (obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli)!

6. Nie wolno Ci tu używać narkotyków i środków odurzających. Palić papierosy i pić alkohol mogą tu tylko pełnoletnie osoby, w wyznaczonych miejscach i wyłącznie za zgodą gospodarzy!

7. Chłopaki i dziewczyny (za wyjątkiem małżeństw) śpią osobno!

8. Przyjeżdżając w grupie z księdzem – opiekunem, spędzasz tu czas wg Waszego programu, ale możecie skorzystać też z naszej propozycji…

9. Jeśli przyjeżdżasz indywidualnie lub w grupie, dostosowujesz się do naszej propozycji programowej. Wchodzisz w dynamikę prowadzonych przez nas rekolekcji (np. „Bunt Jonasza” itp.) lub w tzw. „Kuźnię Charakteru”, czyli codzienny program formacyjny. Dzięki niemu obserwujesz życie Misjonarzy Oblatów, pracujesz, modlisz się, bawisz i odpoczywasz. W ten sposób lepiej wykorzystasz swój czas tutaj i wyjedziesz z satysfakcją.

10. Posłuszeństwo to wielka cnota w Kościele. Słuchaj gospodarzy i bądź im posłuszny. Na pewno też na tym skorzystasz.

11. Uwaga! Punkt prawdopodobnie zbyteczny… W skrajnym przypadku, gdyby Twoja postawa pozostawiała dużo do życzenia, gospodarze mogą poprosić Cię o spakowanie się i opuszczenie ośrodka.

Uwagi. Przeczytaj!

Oto kilka informacji, które ułatwią Ci korzystanie z naszej oferty wydarzeń!

  • Nasze młodzieżowe propozycje kierujemy do osób od 15. do 35. roku życia. Wybrane wydarzenia, jak Zjazdy Dorosłej NINIWY, kierujemy do dorosłych uczestników, a niektóre koncerty i festyny są adresowane do osób w każdym wieku.

  • Uczestnicy, którzy nie są pełnoletni, muszą dostarczyć prowadzącemu zgodę opiekunów na uczestnictwo w spotkaniu. Jest to warunek konieczny, aby brać udział w wydarzeniach. Wzór zgody można pobrać ze strony internetowej: www.niniwa.pl/oblackie-centrum-mlodziezy-niniwa/zgoda-opiekunow/.

  • NOWOŚĆ! Za udział w większości naszych propozycji pobieramy symboliczne opłaty partycypacyjne, pokrywające w części bezpośrednie koszty pobytu (ciepła woda, prąd, ogrzewanie, jedzenie). Na wydarzeniach młodzieżowych nie zarabiamy. To też element wychowania – to, co kosztuje, jest bardziej wartościowe. Jeśli jednak nie masz pieniędzy na uczestnictwo, zgłoś się do nas i porozmawiaj o tym. Znajdziemy rozwiązanie.

  • Do Kokotka weź ze sobą śpiwór, a na plenerowe wydarzenia (np. Festiwal Życia) także karimatę i inne niezbędne rzeczy. Przydadzą się też Pismo Święte i osobisty notatnik.

  • Zgłoszenia na nasze wydarzenia kieruj w wyznaczonym terminie do naszej obsługi rejestracyjnej e-mailem – info@niniwa.pl lub telefonicznie (w godzinach 7.0015.00) numer: +48 577 160 066.

  • W informacjach o wydarzeniach podajemy zawsze godziny rozpoczęcia i zakończenia. Prosimy o ich przestrzeganie i przyjazd nie wcześniej niż ok. pół godziny przed rozpoczęciem. Wcześniej trwają jeszcze przygotowania lub nawet inne wydarzenia. Większość weekendowych wydarzeń rozpoczynamy w piątek o 19.00, a kończymy w niedzielę ok. 14.30, po obiedzie.

  • Zawsze bierz ze sobą radość, młodzieńczy zapał i otwartość na spotkanie z Bogiem!