We Włoszech nie milkną protesty przeciwko prawu o „homotransfobii”
We Włoszech trwa mobilizacja organizacji prorodzinnych przeciwko przyjęciu kontrowersyjnego prawa o tak zwanej homotransfobii. Dziś w nocy parlamentarna komisja ds. […]
We Włoszech trwa mobilizacja organizacji prorodzinnych przeciwko przyjęciu kontrowersyjnego prawa o tak zwanej homotransfobii. Dziś w nocy parlamentarna komisja ds. sprawiedliwości dała tej ustawie zielone światło. „Nowe prawo jest realnym zagrożeniem dla wolności edukacji i wolności słowa” – przestrzega Wspólnota Jana XXIII od lat niosąca pomoc ludziom zmarginalizowanym i wykluczonym.
Kierujący wspólnotą Giovanni Paolo Ramonda podkreśla, że stawką forsowanego na siłę prawa jest nie tyle niedyskryminowanie osób o orientacji homoseksualnej, ile przymusowa indoktrynacja dzieci już od najmłodszych lat, gdy chodzi o założenia ideologii gender. Rację ma Papież Franciszek, gdy mówi, że dokonuje się obecnie «ideologiczna kolonizacja». Jak bardzo jest ona agresywna świadczy fakt, że nowe prawo chce totalnie zablokować wolność słowa i wyrażania opinii innych niż te promowane przez LGBT – zaznacza Ramonda.
Przeciwko prawu o homotransfobii wypowiedziała się Komisja Episkopatu Włoch przypominając, że nie ma potrzeby pilnego tworzenia nowych ustaw równościowych, ponieważ prawa mniejszości seksualnych zagwarantowane są przez konstytucję. Środowiska prorodzinne podkreślają, że władze Włoch powinny zająć się w obecnym okresie reformą gospodarczą i wyciąganiem kraju z dotkliwego kryzysu, a nie lansowaniem ustaw światopoglądowych.
Projekt prawa o tzw. homotransfobii zakłada m.in. półtora roku więzienia za dyskryminację LGBT, a także możliwość nałożenia kar dodatkowych, jak odebranie prawa jazdy i paszportu, zakaz wychodzenia z domu po pewnej godzinie, czy nakaz odbycia prac społecznych na rzecz organizacji gejowskich.
Źródło: Vatican News / Beata Zajączkowska
Krzysztof Zieliński
Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.