15 lipca| Wiadomości

Sportowe podsumowanie weekendu

Polscy siatkarze zostali brązowymi medalistami Ligi Narodów. W meczu o trzecie miejsce w Chicago pokonali Brazylijczyków 3:0 (25:17, 25:23, 25:21), […]

Polscy siatkarze zostali brązowymi medalistami Ligi Narodów. W meczu o trzecie miejsce w Chicago pokonali Brazylijczyków 3:0 (25:17, 25:23, 25:21), a znów brylował Bartosz Bednorz, który zdobył 21 punktów.

W tym spotkaniu polski zespół poprowadził Jakub Bednaruk, który podczas turnieju w Stanach wspomagał selekcjonera Vitala Heynena. Belg przed niedzielnym meczem z Brazylijczykami wyleciał do Polski, by wrócić na zgrupowanie naszej pierwszej reprezentacji przygotowującej się do sierpniowych kwalifikacji olimpijskich. W Chicago występował eksperymentalny skład biało-czerwonych bez największych gwiazd.

Zwycięstwami nad Egiptem i Peru oraz porażką z Chinami rozpoczęły się dla reprezentacji Polski Mistrzostwa Świata U-20 w siatkówce kobiet. Podopieczne Waldemara Kawki zajęły tym samym pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do następnej fazy.

Serb Novak Djoković wygrał wielkoszlemowy tenisowy turniej na kortach Wimbledonu. W finale po pięciosetowym spotkaniu trwającym prawie pięć godzin pokonał Szwajcara Rogera Federera – 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3). Ten mecz przejdzie do historii, ponieważ po raz pierwszy decydujący set zakończył się tie-breakiem przy stanie 12:12 – to zmiana wprowadzona w regulaminie przed tegorocznym turniejem.

Siostry Daria i Wiktoria Pikulik zdobyły srebrny medal w madisonie podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Gandawie. Lepsze od Polek były tylko Włoszki. Niedziela była ostatnim dniem tych mistrzostw. Reprezentacja Polski przywiezie z Belgii dziesięć medali – trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Mateusz Borkowski w biegu na 800 m oraz sztafeta 4 x 400 m w składzie: Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska i Natalia Kaczmarek – zdobyli w niedzielę w szwedzkim Gavle złote medale lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy. Borkowski uzyskał wynik 1 minuta 48,75 sekundy, a sztafeta osiągnęła 3 minuty 32,56 sekundy.

Kaczmarek wcześniej wygrała rywalizację w biegu na 400 m, a tytułu mistrzowskie wywalczyli także Ewa Swoboda na 100 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem.

W niedzielę srebrny medal zdobyła Olga Niedziałek w chodzie na 20 km, a brązowe sztafeta kobieca 4×100 m, Oskar Stachnik w rzucie dyskiem i Norbert Kobielski w skoku wzwyż. Polacy zakończyli zmagania na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej z 12 krążkami – 6 złotymi, 3 srebrnymi i 3 brązowymi.

Dorota Borowska zdobyła dwa złote medale na zakończonych w niedzielę w czeskich Racicach kajakarskich młodzieżowych mistrzostwach Europy.
Borowska wygrała rywalizację kanadyjkarek na 200 m, a także razem z Sylwią Szczerbińską w dwójkach na tym samym dystansie.
Na najwyższym stopniu podium stanęła także kajakarska czwórka w składzie: Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska i Julia Olszewska.

Srebne medale zdobyli w dwójce kanadyjkarzy Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński oraz kajakarka Małgorzata Puławska.
Trzecie miejsce wśród juniorek w niedzielę zajęła kanadyjkarka Katarzyna Szperkiewicz. Brąz dzień wcześniej wywalczyli kanadyjkarze Aleksander Kitewski, Norman Zezula na 1000 m

Polscy sportowcy z 15 medalami zakończyli występy podczas 30. letniej Uniwersjady w Neapolu. Nasi studenci zdobyli cztery złote, dwa srebrne i dziewięć brązowych krążków.

W ciągu ostatnich dni we Włoszech sporo sukcesów odnieśli lekkoatleci, którzy sięgnęli po trzy z czterech złotych medali – Michał Rozmys w biegu na 1500 metrów, Alicja Konieczek na 3000 metrów z przeszkodami i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą. Czwarte złoto to zasługa strzelczyń – Anety Stankiewicz, Katarzyny Komorowskiej i Natalii Kochańskiej w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.
Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli 15. miejsce. Triumfowali Japończycy (33 złote, 21 srebrnych i 28 brązowych medali).

Polska czwórka podwójna mężczyzn wygrała zawody wioślarskiego Pucharu Świata w Rotterdamie. Polacy w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański o ponad sekundę wyprzedzili Niemców i Holendrów.

Drugie miejsce zajęła czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann. Mistrzynie świata straciły prawie 3 sekundy do Niemek. Podium uzupełniły Australijki.

Lechia Gdańsk zdobyła piłkarski Superpuchar Polski. W spotkaniu rozgrywanym w Gliwicach Lechia pokonała mistrza Polski – Piasta Gliwice 3:1 (2:0).