2 września| Wiadomości

Sportowe podsumowanie weekendu

W austriackim Linzu odbyły się Mistrzostwa Świata we wioślarstwie. Polacy zdobyli na nich aż cztery medale, w tym jeden złoty! […]

Złoty medal zdobyła polska czwórka bez sternika. Polacy startowali w składzie Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski. „Biało-czerwoni” wygrali z czasem 6:09.86. Drugie miejsce zajęli Rumuni (6:11.41), a trzecie Brytyjczycy (6:11.71).

Srebrne medale zdobyły: czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański oraz czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli brązowy medal w rywalizacji dwójek podwójnych.

Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 m podczas lekkoatletycznego mityngu w Berlinie. Polka wynikiem 11,07 sekundy ustanowiła rekord życiowy.
Swoboda legitymuje się drugim wynikiem na tym dystansie w kraju.

Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pokonały w Łodzi Hiszpanki 3:0 (25:20, 25:20, 25:19). W środę – także w Łodzi – biało-czerwone zagrają o awans do półfinału z Niemkami.

Reprezentacja Polski odpadła w ćwierćfinale mistrzostw Europy w koszykówce 3×3 rozgrywanych w Debreczynie. Polacy przegrali z Hiszpanami 20:21. Na rywalizacji grupowej mistrzostwa Europy zakończyła reprezentacja kobiet.

Koszykarska reprezentacja Polski pokonała Wenezuelę 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18) w pierwszym spotkaniu grupy A mistrzostw świata w Chinach. Polaków do zwycięstwa poprowadził grający na pozycji rzucającego obrońcy Michał Sokołowski – zdobywca 16 punktów.

Aneta Rygielska (64 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) zdobyły srebrne medale bokserskich mistrzostw Europy kobiet w hiszpańskim Alcobendas.

Zofia Klepacka zajęła 3. miejsce w klasie RS:X w zawodach żeglarskiego Pucharu Świata w japońskiej Enoshimie.