23 września| Wiadomości

Sportowe podsumowanie weekendu

Magda Linette przegrała w finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Seulu. Polka przegrała z Karoliną Muchovą 1:6, 1:6. […]

Magda Linette przegrała w finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Seulu. Polka przegrała z Karoliną Muchovą 1:6, 1:6. Dla Czeszki to 1. tytuł w karierze w turnieju tej rangi.

Kamil Majchrzak awansował do głównej drabinki turnieju tenisowego ATP w Chengdu. Polak w finale kwalifikacji pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha 4:6, 7:6 (7-5), 6:4.

Magomedmurad Gadżijew zdobył brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata w stolicy Kazachstanu – Nursułtanie. Reprezentant Polski w nieolimpijskiej kategorii 70 kg pokonał w decydującym pojedynku pokonał Gruzina Zarubiego Jakobiszwilego 3:2.

To jedyny medal dla Polski w tej imprezie. „Biało-czerwoni” wywalczyli trzy olimpijskie kwalifikacje na igrzyska w Tokio: Tadeusz Michalik w wadze do 97 kg w stylu klasycznym oraz Roksana Zasina w kategorii do 53 kg i Jowita Wrzesień w wadze do 57 kg. Wszyscy troje zajęli piąte miejsca.

W sobotę poznaliśmy siedmiu ćwierćfinalistów mistrzostw Europy siatkarzy, które rozgrywane są w Holandii, Belgii, Francji i Słowenii.
Są to: Polska, Niemcy, Francja, Ukraina, Serbia, Słowenia i Rosja.

W Apeldoornie Polacy wygrali z Hiszpanami 3:0 i dziś wieczorem zagrają z Niemcami o awans do półfinału.

Fogo Unia Leszno została drużynowym mistrzem Polski na żużlu.

W rewanżowym spotkaniu finałowym podopieczni trenera Piotra Barona pokonali Betard Spartę Wrocław 59:31. Unię do wygranej poprowadził zdobywca 12 punktów Piotr Pawlicki. Trzynaście punktów dla gości zanotował na swoim koncie Maksym Drabik.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem lesznian 47:43. To 17. tytuł w historii klubu ze stadionu im. Alfreda Smoczyka.
Unia jest pierwszą drużyną od 24 lat, która po raz trzeci z rzędu została mistrzem Polski. Poprzednio ta sztuka udała się Sparcie – w latach 1993-1995.

Kobieca reprezentacja Polski w składzie: Joanna Tomala, Agata Nowak i Natalia Król – zajęła piąte miejsce w konkurencji pistoletu na 25 metrów podczas strzeleckich mistrzostw Europy w Bolonii. Zwyciężyły Niemki przed Francuzkami i Węgierkami.

W konkurencji karabinu na 50 m z trzech postaw Polki – Aneta Stankiewicz, Natalia Kochańska i Agnieszka Nagay – zajęły 10. miejsce. Na podium stanęły Norweżki, Rosjanki i Niemki. Polacy – Tomasz Bartnik, Marcin Majka i Maciej Wojtasik – byli na 18. pozycji. Wygrali Norwegowie, przed Czechami i Węgrami.

Koszykarze Legii Warszawa pokonali po dwóch dogrywkach Sigal Prisztina 85:83 (24:20, 18:19, 8:20, 17:10 i 18:14) i awansowali do II ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zespół z Warszawy wygrał na wyjeździe 81:79.
W następnej rundzie Legia zmierzy się w dwumeczu z rosyjskim zespołem BC Niżny Nowogród.