7 lutego| Wspólnota

Znamy datę i miejsce kongresu młodych oblatów Europy

W Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze zakończyło się w czwartek spotkanie Europejskiego Biura Formacji (BEF) oraz przedstawicieli Europejskiej Komisji Misyjnej […]

W Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze zakończyło się w czwartek spotkanie Europejskiego Biura Formacji (BEF) oraz przedstawicieli Europejskiej Komisji Misyjnej (CEM). Tematem, trwającego od 3 lutego, spotkania była organizacja kongresu młodych oblatów z regionu Europy.

Spotykają się na nim zakonnicy do 6 lat po zakończeniu pierwszej formacji. Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w 2018 roku w Obrze. Najbliższy kongres odbędzie się 6-10 kwietnia 2021 roku w Pozuelo pod Madrytem w Hiszpanii.

W obradach uczestniczyli: o. Sebastian Łuszczki OMI z Obry, o. Mariusz Bosek OMI z Poznania, o. Norbert Wilczek OMI i Petr Dombek OMI – obaj z Prowincji Środkowoeuropejskiej oraz za pomocą komunikatora Skype – o. Eduardo Yepez OMI z Irlandii. Na obecne spotkanie zostali zaproszeni przez polskiego prowincjała: o. Dawid Grabowski OMI oraz o. Tomasz Gali OMI.

Źródło: oblaci.pl /pg/S. Łuszczki OMI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.