18 marca| Wiadomości

Teledysk na czasy pandemii – „Święty Boże” na YouTubie

Dziś na kanale YouTube o. Łukasza Buksy OFM ukazał się nowy teledysk do utworu opierającego się na suplikacji. Autor nagrania […]

Dziś na kanale YouTube o. Łukasza Buksy OFM ukazał się nowy teledysk do utworu opierającego się na suplikacji. Autor nagrania znany jest m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”.

Znany franciszkański muzyk podkreśla, że śpiew suplikacji miał od najmłodszych lat dla niego wielkie znaczenie. – Współcześnie ta modlitwa nabiera jeszcze większej mocy! Przyjmij proszę jej muzyczną aranżację w moim wykonaniu jako dar na ten trudny czas. Nie przestawajmy wołać do Boga tymi poruszającymi słowami – zachęca o. Buksa.

Sam teledysk, jak dodał, w dobie ograniczenia możliwości uczestnictwa w modlitwie i Mszach Św. w świątyniach naprawdę porusza.

To obraz, który prezentuje przestrzenie tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne różnych kościołów, w których Bóg nieustannie przebywa. A także Jego majestat i wszechmoc widoczną w dziełach natury. Myślę, że będzie bardzo bliski wiernym, którzy obecnie są zmuszeni przebywać w domach – opisuje zakonnik.

Twórca podkreślił że, muzyka skutecznie potrafi połączyć nawet bez realnego kontaktu.

To jakby most, który może stworzyć duchową łączność pomiędzy tymi, którzy, często sami, odprawiają Mszę św. w kościołach, a tymi, którzy stają do modlitwy we własnych domach – powiedział franciszkanin.

Utwór „Święty Boże” pochodzi z płyty „Miłosierny” o. Buksy. Nowy teledysk można obejrzeć poniżej.

O. Łukasz Buksa OFM to rekolekcjonista i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!”. Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”. Prowadzi także RekoSKI – „niezwykłe rekolekcje łączące troskę o ducha i ciało”. Więcej informacji na temat franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty oraz jego muzyki i inicjatyw dostępnych jest na stronie www.buksalukasz.pl.

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.