23 marca| Wiadomości

Sportowe podsumowanie tygodnia. Ruszyły nowe rozgrywki!

Uwaga! Najnowsze doniesienia ze świata sportu. Paraliż epidemiczny uwolnił dawno skumulowane w podziemiu talenty sportowe! Amatorzy ruszyli na podbój internetu. […]

Uwaga! Najnowsze doniesienia ze świata sportu. Paraliż epidemiczny uwolnił dawno skumulowane w podziemiu talenty sportowe! Amatorzy ruszyli na podbój internetu. Czy nowe dyscypliny wejdą na stałe do kanonu? Jakie będą decyzje komitetów olimpijskich?

Doniesienia od rodziców niemowlaków i fanów koszykówki. W Lublińcu ruszyła I liga pieluchowa. Ojcowie prześcigają się w spektakularnych wynikach rzutów pampersem do kosza. Coraz większe dystanse, coraz lepsza precyzja… Ponoć pieluchy z zawartością poważniejszego kalibru punktowane mają być mocniej, ponieważ pomyłka w rzucie może wszystkich kosztować dużo więcej niż tylko ujma na honorze. Zasady dopiero się tworzą, wszystko jest jeszcze w fazie testów. Nie martwimy się za to o system VAR, bo wszystko nagrywamy i publikujemy i tak w internecie – wyjaśnia organizator, Marcin Szuścik, ojciec 2-miesięcznego Krzysia. Eksperci i sceptycy mówią jednak o trudnościach z tą dyscypliną – ilość pieluch ograniczona, a faworyzowani są rodzice bliźniaków, trojaczków itd.

Piłka nożna jednak dalej na topie?

W salonie jest sporo miejsca. Drzwi do przedpokoju to naturalna bramka, a po drugiej stronie dwa krzesełka. Czego chcieć więcej? – pyta Krzysztof Zieliński, grający codziennie z synami w Domówkę, mieszkaniową odmianę piłki nożnej – Stłuczony kwiatek to naprawdę niewielka cena za ogromną radość dzieci. Za bilety na mecz, albo wynajem hali zapłaciłbym więcej.

Sporty ekstremalne

Skoro jesteśmy przy piłce nożnej… Ruszył challange w podbijaniu rolki papieru toaletowego przez znanych piłkarzy. Furorę robi w internecie film ukazujący polskiego ojca podejmującego wyzwanie. Sport naprawdę niebezpieczny, jak okazuje się pod koniec filmu, gdzie niefortunny ruch kosztuje zawodnika kontuzję stopy i stłuczony telewizor. Nie mówiąc już o szkodach psychicznych poddanej presji rodziny, czy o utracie deficytowego towaru, jakim jest papier toaletowy. Sport naprawdę, nie dla każdego.

Aerobik kompaktowy

Dziewczyny i kobiety upodobały sobie “domorobik”, aerobik połączony z robieniem porządków w różnej formie. Od przekładania przy okazji skłonu rolek papieru toaletowego z jednej kupki na drugą, aż po tańce przy myciu okien. Taniec, muzyka, ruch – to zawsze były mocne punkty płci pięknej. Często mężczyźni denerwowali się, że ich panie tracą czas na wyjścia na aerobik. Czuli też nierzadko zagrożenie ze strony wysportowanego trenera. “Domorobik” to bezpieczna formuła! A ile pożytku dla domu? – dzieli się jeden z kibiców.

Boks, judo, zapasy

Ten sport najczęściej znajduje swoich fanów w najmłodszej grupie kwarantannowców. Dzieci z upodobaniem ćwiczą ze sobą najnowsze chwyty, przerzuty i ataki. Innowacji nie brakuje. Na rozgrywki z bijącym sercem i zadyszką aż biegną rodzice, najwięksi kibice, wymyślając coraz to nowe okrzyki i wymachując z entuzjazmem rękami do swoich ulubionych zawodników. Gdy już pojedynek się kończy, a nikomu nic się nie stało, radości nie ma końca. Pozostańmy zdrowi i aktywni mimo izolacji!

Sporty zimowe

Jeszcze do niedawna jedynym sportem zimowym, który można było ćwiczyć, było saneczkarstwo ze schodów, “na sucho”. Jednak odkąd popadał śnieg, zwłaszcza mieszkańcy domków w podgórskich okolicach, mają większe pole do popisu.

Na koniec jedna historia bardzo prawdziwa, żeby nie zabrakło informacji z prawdziwego świata sportu. Dziś 40 lat kończy Ronaldinho, czyli Ronaldo de Assis Moreira, wielki piłkarz, magik, żartowniś i balowicz. Trudno go w tym newsie pominąć. Niestety tych urodzin nie będzie wspominać z radością. Spędził je bowiem w areszcie w Paragwaju, gdzie trafił za posługiwanie się fałszywym paszportem. Dlaczego? Po co? Nie wiadomo. Jedno jest pewne. W dryblingu papierem toaletowym też byłby świetny!

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.