Zofia Kędziora / misyjne.pl
2 kwietnia| Wiadomości

Oblaci i inni duszpasterze spowiadają „drive-thru”

Misjonarze oblaci w Poznaniu zainicjowali akcję spowiedzi w wersji „drive-thru”. To znany już za oceanem sposób spowiadania w dobie pandemii. […]

Misjonarze oblaci w Poznaniu zainicjowali akcję spowiedzi w wersji „drive-thru”. To znany już za oceanem sposób spowiadania w dobie pandemii.

W Stanach Zjednoczonych popularne jest, by ci którzy chcą przystąpić do sakramentu pojednania mogli to zrobić siedząc w samochodzie, tak by było to w odpowiedniej odległości i bez narażenia się na ewentualne zakażenie koronawirusem.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 17.30-18.30 można w Poznaniu wyspowiadać się zgodnie z zaleceniami KEP – na świeżym powietrzu. Metodę „drive-thru” stosuje też znany duszpasterze, ks. Adam Pawłowski, który posługuje w parafii w Rogalinie w Wielkopolsce.

Jak przypomina rzecznik Episkopatu, spowiedź przez telefon lub Internet nie jest możliwa. Księża biskupi podkreślają, że – zgodnie z dokumentem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu – w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów” – podkreślał kilka dni temu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Znacie inne miejsca spowiedzi drive-thru? Dajcie nam znać!

Źródło: misyjne.pl

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.