6 kwietnia| Wiadomości

Czyja to wina? Tomasz Rożek o porażce zdalnej edukacji

To nie jest polityczny news! Szkolnictwo online to konieczność, w czasie epidemii. Alternatywą byłaby bezczynność w zakresie edukacji. Na tym […]

To nie jest polityczny news! Szkolnictwo online to konieczność, w czasie epidemii. Alternatywą byłaby bezczynność w zakresie edukacji. Na tym polu wylewa się jednak fala hejtu. Myślmy, zanim ocenimy.

A już na pewno nie oceniajmy ludzi. Jeśli nie przez wzgląd na chrześcijańskie motywacje, to przynajmniej z uwagi na troskę o drugiego człowieka. Temat ten bierze na tapetę dr Tomasz Rożek na gosc.pl. Chodzi o  artykuł dotyczący lekcji w TVP. Niefortunne wypowiedzi nauczycielek na wizji stały się inspiracją do niezliczonej ilości memów i prześmiewczych treści w internecie. Pan Tomasz zagłębia się w sprawę i nie traktuje jej tak powierzchniowo. Nie rzuca kamieniem prosto w nos nauczycielek, które oberwały już tak mocno, że pewnie ciężko będzie im się podnieść w swojej profesjonalnej karierze nauczycielskiej.

Szkoła z TVP to dobry pomysł, ale kiepskie wykonanie, bo zabrakło wielu elementów profesjonalnej produkcji. Autor pyta: Nauczycielki nie dostały najmniejszego wsparcia. Gdzie był kierownik planu, który przypilnowałby rekwizytów czy pomocy naukowych? Gdzie był realizator, który pilnowałby kadrów? Gdzie wsparcie merytoryczne, ktoś, kto słuchałby, czy prowadząca nie popełniła ze stresu jakiegoś głupiego błędu? Gdzie montażysta, który wyciąłby niezręczności czy powtórzenia? W niektórych przypadkach nie było nawet porządnego telewizyjnego makijażu. 

Co robić?

Na ten grząski grunt nie wchodzimy na pewno z powodów politycznych! Chodzi bardziej o apel, by każdy robił swoje, najlepiej jak potrafi. Kiepskie przygotowanie nauczania online czy poprzez telewizję? Pewnie tak. Dokładnie tak samo jak w przypadku stu innych obszarów funkcjonowania państw na całym świecie, którym hamulec (nie)bezpieczeństwa włączył koronawirus. Nie byliśmy przygotowani. Ale łatwiej krytykować niż budować. Pamiętaj, że nawet faryzeusze i uczeni w piśmie nie rzucili kamieniem w grzesznicę. Odeszli uświadamiając sobie swoje ułomności. A ty jak postępujesz dzisiaj? Może chciałbyś postawić się na miejscu ofiary hejtu i przed kamerą pokozaczyć z matmy przez 25 minut? Powodzenia.

Pełną treść artykułu “To nie ich wina” znajdziesz tutaj >>

Jednocześnie zachęcamy Was do wyszukiwania w internecie treści wartościowych i możliwie sprawdzonych. Z pewnością odnajdziesz je w renomowanych czasopismach, portalach i wśród autorytetów. W mętliku informacji, ci ludzie są dziś na wagę złota. Z pewnością sporo cennej treści znajdziesz na portalu gosc.pl, który jak wiele organizacji, doświadcza kryzysu. Cenisz sobie dobre informacje? Lubisz tamtejszych redaktorów? Rożek, Jakimowicz, Łoziński, Kucharczak, Puścikowska, Dziedzina, Babuchowski, Pietryga? My ich cenimy.

Możesz wesprzeć pracę “Gościa” kupując internetową wersję tygodnika za jedyne 3 zł tutaj >>

 

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.