17 kwietnia| Wiadomości

Możesz nauczyć się wszystkiego… W 20 godzin!

Josh Kaufman mówił w TEDzie w 2013 r. jak jego badania rozwiały popularną tezę, że potrzebujesz 10.000 godzin do nauczenia […]

Josh Kaufman mówił w TEDzie w 2013 r. jak jego badania rozwiały popularną tezę, że potrzebujesz 10.000 godzin do nauczenia się jakiejś umiejętności. Według Josha, potrzebujesz zaledwie 20 godzin!

To zachęcająca myśl, zwłaszcza w czasie, gdy siedzimy w domach i mamy teoretycznie więcej czasu niż wcześniej. Być może to okazja do rozwoju osobistego? Gitara, harmonijka, rysowanie… Jest wiele rzeczy, które chcielibyśmy umieć dla własnej przyjemności, a poradników i samouczków w internecie nie brakuje. A może warto pomyśleć też o umiejętnościach przydatnych w życiu? Jaka przyszłość nas czeka i jakie umiejętności będą przydatne w nowej rzeczywistości? Programowanie, mechanika, języki, a może ogólne zdolności jak optymalizacja czasu czy logiczne myślenie?

Nie trać czasu. Zacznij już dziś.

Film w j. angielskim. Włącz polskie napisy!

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.