24 kwietnia| Wspólnota

Już jutro nowy kapłan w szeregach oblatów! Święcenia Piotra Malczewskiego na Koszutce

Jutro, 25 kwietnia 2020 r. święcenia kapłańskie przyjmie dk. Piotr Malczewski OMI! Rowerzyści znają go bardziej jako kleryka Piotrka lub […]

Jutro, 25 kwietnia 2020 r. święcenia kapłańskie przyjmie dk. Piotr Malczewski OMI! Rowerzyści znają go bardziej jako kleryka Piotrka lub po prostu Piotrka, który dzielił z nimi trudy rowerowej wyprawy do Santiago de Compostela w 2018 r.

Część niniwitów kojarzy diakona Piotra z Oblackich Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu w 2016 r., gdzie pomagał w organizacji wydarzenia jako kleryk studiujący w tym czasie w Rzymie. Teraz dk. Piotr służy w parafii NSPJ na Koszutce w Katowicach, gdzie m.in. opiekuje się NINIWĄ.

Święcenia w parafii to nietypowe wydarzenie w oblackim środowisku, a jednocześnie ogromne święto i okazja do radości. Zazwyczaj oblaccy kapłani wyświęcani są uroczyście i wspólnie w Obrze, w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem uroczystość zaplanowano inaczej. Niestety z powodu epidemii ilość wiernych uczestniczących w uroczystości będzie bardzo ograniczona. Zachęcamy do włączenia się duchowo w to wydarzenie jutro o godz. 11.00. Na katowice.oblaci.pl będzie odbywać się transmisja internetowa z uroczystości. Sakramentu udzieli abp Wiktor Skworc.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.