Photo by Jamie Haughton on Unsplash
12 maja| Wiadomości

A jednak się da! Ale przez 70 lat?

W sobotę 9 maja w parafii Św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu […]

W sobotę 9 maja w parafii Św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 70 rocznicy ślubu państwa Krystyny i Gerarda Gawronów.

Ze względu na panujące obostrzenia wynikające z sytuacji epidemii, w uroczystości uczestniczyli jedynie członkowie najbliższej rodziny jubilatów, natomiast wszyscy inni mogli śledzić Mszę święta dzięki transmisji internetowej.

Bp Kopiec wskazał, że już po raz dwunasty przewodniczy uroczystości siedemdziesiątej rocznicy zawarcia małżeństwa.

Myślę, że jest to niezwykłe bogactwo, dlatego też chciałem wyrazić nie tylko ogromną radość, ale także satysfakcję, że Kościół budowany na tak wspaniałych wzorach jest Kościołem, który autentycznie wypełnia swoją misję i swoje zadania – mówił biskup.

Po homilii jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie biskup oraz proboszcz parafii ks. Antoni Rzeszutko, złożyli jubilatom życzenia wytrwałości, ale jednocześnie dziękowali za wzór życia w wierności.

Państwo Krystyna i Gerard Gawronowie są rodowitymi gliwiczanami. Małżeństwo zawarli 8 maja 1950 roku w tym kościele w Żernikach. Jako podstawę udanego związku wskazują wzajemna miłość, zaufanie i wybaczenie.

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.