15 maja| OCM NINIWA

Gość Niedzielny: NINIWA w pandemii

W najnowszym (niedziela 17 maja) Gliwickim Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł Szymona Zmarlickiego na temat prowadzonego w naszym obiekcie ośrodka kwarantanny […]

W najnowszym (niedziela 17 maja) Gliwickim Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł Szymona Zmarlickiego na temat prowadzonego w naszym obiekcie ośrodka kwarantanny i zaangażowania wolontariuszy w lokalnych DPSach.

Nie zabrakło też informacji o naszych mszach “pod balkonami” dla kwarantariuszy. Zachęcamy do udziału w transmisjach, co niedzielę, o 10.30.

Tymczasem Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, które na co dzień organizuje różne wydarzenia religijne oraz gości grupy rekolekcyjne, obecnie działa jako zamknięty ośrodek kwarantanny dla kilkudziesięciu tymczasowych lokatorów. (…) Jednak nawet w warunkach kwarantanny oblaci nie zapominają o głównym celu tego miejsca, jakim jest ewangelizacja. Przez cały długi weekend majowy zaplanowany w Gdańsku Zjazd NINIWY prowadzony był w formie zdalnej z Kokotka. Z kolei w niedziele księża przed ośrodkiem aranżują ołtarz polowy, ustawiają nagłośnienie i odprawiają Mszę Świętą. Każdy, kto chce, może wyjść na balkon i w niej uczestniczyć – czytamy w artykule.

Zachęcamy do zakupu pracy katolickiej. Zachęcają do tego również biskupi. To trudny czas dla prasy katolickiej, której główną dystrybucję stanowią kościoły. Obecnie ich byt jest mocno zagrożony. Wspierajmy to, co dobre.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.