16 maja| Wiadomości

Spłaćmy dług wdzięczności! Akcja dla wolontariusza

Wczoraj informowaliśmy was o akcji “Spłaćmy dług wdzięczności”. Akcja trwa. Dziś przedstawiamy sylwetkę ks. Maćka. Opowiada on o tym, czym […]

Wczoraj informowaliśmy was o akcji “Spłaćmy dług wdzięczności”. Akcja trwa. Dziś przedstawiamy sylwetkę ks. Maćka. Opowiada on o tym, czym jest dla niego rower.

Jestem salwatorianinem, księdzem zakonnym. Pracuje obecnie w RMS-ie (Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej), apostolacie młodzieżowym do zadań, którego należy prowadzenie spotkań, wyjazdów, rekolekcji dla młodych z całej Polski. Rower jest dla mnie nie tylko pasją, ale to rodzaj odreagowania, pewnej odskoczni od trudów pracy, jak i możliwość spędzania wolnego czasu. Mieliśmy okazję organizować kilka majówek z rowerami. W 2018 r. brałem udział w 1. mistrzostwach księży MTB w Henrykowie, w których udało mi się zwyciężyć.

To był bardzo wymagający debiut na urzekającej, malowniczej trasie, który przyniósł mi wiele satysfakcji i frajdy. Co ciekawe miałem pierwszy wolny weekend od dawna, więc skorzystałem z okazji, by spróbować swoich sił. Tym bardziej zorganizowana rywalizacja między księżmi zmotywowała mnie do występu. To był mój pierwszy wyścig kolarski na koncie i pierwszy tak długi dystans MTB. Trasa okazała się dla mnie bardzo wymagająca (jak na kogoś, kto nie ćwiczy regularnie).

Trwa akcja Spłaćmy dług wdzięczności! Zbiórka dla wolontariusza.

Jeśli planowałeś w weekend wypad rowerowy, pomyśl życzliwie o ks. Maćku. Miał zrealizować niebawem podobne pragnienie. Jeśli solidaryzujesz się z nim jako pasjonat dwóch kółek lub chciałbyś odwrócić zło kradzieży w dobro ludzkiej życzliwości, to zachęcamy cię do przekazania darowizny na rzecz zakupu roweru dla poszkodowanego. Możesz wpłacić dowolnej wysokości kwotę na nasze konto:

ING Bank Śląski 19 1050 1214 1000 0090 3111 8806
Oblackie Centrum Młodzieży
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
tytułem: darowizna ks. Maciek

Wpłat dokonywać można dokonywać do poniedziałku 18 maja. We wtorek całość środków przeznaczymy dla ks. Maćka na zakup nowego roweru.

A już jutro ks. Maciej opowie więcej o przeżywaniu czasu w Kokotku i przykrego zdarzenia. Zostańcie z nami.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.