16 maja| Wiadomości

Spłaćmy dług wdzięczności! Akcja dla wolontariusza

Wczoraj informowaliśmy was o akcji „Spłaćmy dług wdzięczności”. Akcja trwa. Dziś przedstawiamy sylwetkę ks. Maćka. Opowiada on o tym, czym […]

Wczoraj informowaliśmy was o akcji „Spłaćmy dług wdzięczności”. Akcja trwa. Dziś przedstawiamy sylwetkę ks. Maćka. Opowiada on o tym, czym jest dla niego rower.

Jestem salwatorianinem, księdzem zakonnym. Pracuje obecnie w RMS-ie (Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej), apostolacie młodzieżowym do zadań, którego należy prowadzenie spotkań, wyjazdów, rekolekcji dla młodych z całej Polski. Rower jest dla mnie nie tylko pasją, ale to rodzaj odreagowania, pewnej odskoczni od trudów pracy, jak i możliwość spędzania wolnego czasu. Mieliśmy okazję organizować kilka majówek z rowerami. W 2018 r. brałem udział w 1. mistrzostwach księży MTB w Henrykowie, w których udało mi się zwyciężyć.

ks. Maciej Szeszko SDS

To był bardzo wymagający debiut na urzekającej, malowniczej trasie, który przyniósł mi wiele satysfakcji i frajdy. Co ciekawe miałem pierwszy wolny weekend od dawna, więc skorzystałem z okazji, by spróbować swoich sił. Tym bardziej zorganizowana rywalizacja między księżmi zmotywowała mnie do występu. To był mój pierwszy wyścig kolarski na koncie i pierwszy tak długi dystans MTB. Trasa okazała się dla mnie bardzo wymagająca (jak na kogoś, kto nie ćwiczy regularnie).

Trwa akcja Spłaćmy dług wdzięczności! Zbiórka dla wolontariusza.

ks. Maciej Szeszko SDS

Jeśli planowałeś w weekend wypad rowerowy, pomyśl życzliwie o ks. Maćku. Miał zrealizować niebawem podobne pragnienie. Jeśli solidaryzujesz się z nim jako pasjonat dwóch kółek lub chciałbyś odwrócić zło kradzieży w dobro ludzkiej życzliwości, to zachęcamy cię do przekazania darowizny na rzecz zakupu roweru dla poszkodowanego. Możesz wpłacić dowolnej wysokości kwotę na nasze konto:

ING Bank Śląski 19 1050 1214 1000 0090 3111 8806
Oblackie Centrum Młodzieży
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
tytułem: darowizna ks. Maciek

Wpłat dokonywać można dokonywać do poniedziałku 18 maja. We wtorek całość środków przeznaczymy dla ks. Maćka na zakup nowego roweru.

A już jutro ks. Maciej opowie więcej o przeżywaniu czasu w Kokotku i przykrego zdarzenia. Zostańcie z nami.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.