19 maja| Wiadomości

Dość! To ostatni news w tym temacie… 5 razy „czy”

Koniec. Kropka. Więcej o tym nie napiszemy. Przynajmniej nie w tym roku 😉 Zostało już tylko niecałych 13 dni do […]

Koniec. Kropka. Więcej o tym nie napiszemy. Przynajmniej nie w tym roku 😉

Zostało już tylko niecałych 13 dni do złożenia (bez konsekwencji finansowych) korekty deklaracji podatkowej za 2019 r. W związku z sytuacją w Polsce, wprowadzono możliwość korekty rozliczenia podatkowego dla osób fizycznych do 31 maja br. Jeśli twoja deklaracja została wysłana automatycznie, upewnij się:

  1. czy na pewno deklaracja wyszła przez system na podatki.gov.pl (lub inny system rozliczeniowy jak nasz PITAX) – powinieneś mieć tzw. UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) i jesteś szczęśliwym, rozliczonym obywatelem,
  2. czy na pewno podane zostało właściwe konto do ew. zwrotu nadpłaty,
  3. czy nie okazało się, że został naliczony podatek do zapłaty (musisz go uiścić lub dodać istotne ulgi, żeby podatek się przeliczył),
  4. czy nie pominąłeś ważnej ulgi,
  5. czy podałeś właściwy KRS do wsparcia Organizacji Pożytku Publicznego swoim 1% podatku dochodowego?

W ostatnim czasie widzimy wiele życzliwości i dobroci serca, jak w przypadku zrzutki na rower dla ks. Maćka. Ogromnie dużo dobra dokonuje się poprzez wspieranie OPP w całym kraju. Zautomatyzowany system rozliczeń jest bardzo wygodny, ale czasem sporo upraszcza. Jeśli chcesz pomóc Stowarzyszeniu Młodzieżowemu NINIWA, upewnij się, że podany został prawidłowy numer KRS: 0000365792.

Dziękujemy!

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.