facebook.com/pg/PonadMurami
26 maja| Wiadomości

Rekolekcje „Zjednoczeni”. Zapisz się i podłącz się!

W sobotę 30 maja o godz. 7.00 rano, spod katedry w Gliwicach wyruszy 14 grupek młodych uczniów Chrystusa z listem […]

W sobotę 30 maja o godz. 7.00 rano, spod katedry w Gliwicach wyruszy 14 grupek młodych uczniów Chrystusa z listem jedności. Udadzą się w podróż do wszystkich 14 metropolii naszego kraju (przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa przewidzianych przez władze). Ich cel to ukazanie jedności, mimo czasu izolacji, który przeżywa wielu ludzi w Polsce.

Fizycznymi celami podróży będą miejsca, do których młodzi w tym roku nie mają możliwości pojechać, jak np. Lednica, ale też miejsca związane z ciekawymi osobami. Młodzi zapytają ich, czym dla nich jest jedność i poproszą o przesłanie dla uczestników rekolekcji! Będą to: małżeństwo Gomułków (Początek Wieczności), Szymon Reich, NiemaGOtu, Bliźniaczki Laskowskie, podboje_we_dwoje, Krzysztof Sowiński, Aleksander Bańka, Moderator Oazu ks. Marek Sędak i Prowincjał Misjonarzy Oblatów o. Paweł Zając OMI.

Oficjalna strona rekolekcji to www.zjednoczeni.ponadmurami.pl. Wejdź koniecznie! >>

Kiedy zaczynamy?

Rekolekcje odbędą się w weekend Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (29.05-31.05.2020) – od piątku do niedzieli. Uczestnicy to dorośli, studenci, licealiście zapisani którzy, będą mogli rozważać temat Jedności w Kościele, modlić się o nią i dzielić się swoimi doświadczeniami. W tym celu pomogą im konferencje online, spotkania w grupach, transmisja Mszy świętej, a także czas na indywidualną modlitwę.

Centralnym punktem rekolekcji będą ”Listy Jedności” pisane na wzór listów jedności św Pawła. Podpisane przez uczestników rekolekcji i zawiezione do 14 metropolii w Polsce. Uczestnicy będą mogli śledzić za pomocą socjalnej aplikacji trasę pokonywaną jednocześnie przez 14 zespołów kurierów/podróżników. Na koniec każdy z uczestników rekolekcji będzie poproszony o napisanie osobistego listu jedność do ludzi, za którymi tęskni: do swoich wspólnot, klasy, grupy rówieśniczej, proboszcza swojej parafii.

Jn 17,21 „aby wszyscy stanowili jedno, by świat uwierzył” – Zapraszamy!

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.