Photo by Jude Beck on Unsplash
23 czerwca| Wiadomości

Dzień Ojca czy Dzień Dziecka? TOP 1 pomysł na dziś!

I jedno i drugie przypada w czerwcu. Dziś święto każdego taty. Jak możesz go dziś uszczęśliwić? Nie tylko kobieta ma […]

I jedno i drugie przypada w czerwcu. Dziś święto każdego taty. Jak możesz go dziś uszczęśliwić?

Nie tylko kobieta ma wiele twarzy. Ojcowie również. Z jednej strony kamienna postawa, surowi, odpowiedzialni, często skoncentrowani na zadaniach w domu i w pracy… Ale gdy mają do czynienia ze swoim malutkim dzieckiem nagle stają się wariatami, głuptasami, stają na głowie, żeby rozweselić malucha, wymyślają atrakcje, na widok których matki tylko kiwają głowami z politowaniem. Poważne miny ojców rozpływają się też nieraz we łzach, gdy ich dzieci rozczulą ciepłym słowem czy gestem. Oczywiście, zaszklone oko szybko zostaje dla niepoznaki przetarte rękawem… Z cyklu: „coś mi wpadło do oka, synu”…

Z czasem relacja dziecka z tatą dojrzewa, zmienia się i trudno wyobrazić sobie nastolatka tarzającego się po podłodze ze swoim ojcem… Jednak już Play Station, albo budowanie promu kosmicznego z LEGO, czy przejażdżka rollercoasterem, to już inna sprawa. Jedno jest pewne, tata na zawsze pozostaje dzieckiem! Dlatego najlepszy pomysł na spędzenie dnia ze swoim tatą, to sprawienie, by poczuł się jak dziecko.

Pomysłów nie brakuje

Synowie mają łatwiej, wystarczy, że pomyślą, co sami chcieliby porobić. Ale i córkom nie powinno być trudno, o ile odsuną na bok skrajnie różowe pomysły, jednorożce i zabawy z Barbie. No dobra, ale to raczej nie są młodzieżowe motywy, więc przejdźmy od razu do sedna… Syfiate żarcie z fast fooda? Ekstra! Park trampolin? Świetnie! Laserhouse? Bomba! Wieczór planszówek, filmów czy wspomniane wcześniej gry komputerowe – jak najbardziej! Tak, tata to duże dziecko. Jak każde dziecko lubi zabawki, czyli w jego przypadku wszelkie gadżety elektroniczne, albo narzędzia do warsztatu. Tata ucieszy się też z czaderskiego t-shirta podkreślającego jego siłę i super „tatowość”. A może usługa myjni z woskowaniem jego ukochanych czterech kółek?

Więcej nie napiszemy, żeby nie odbierać wam kreatywności. Pamiętajcie jednak, że ojciec, tak jak dziecko, nie lubi być samo. Dlatego, cokolwiek mu dziś zorganizujecie, przeżyjcie to razem!

A wieczorem… pomódl się za niego.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.