youtube.com / misyjne.pl
1 lipca| Wspólnota

Lipcowe rozważania o. Macieja Drzewiczaka OMI

Słoneczko praży, nadmorskie kurorty nęcą, słodkie wakacyjne lenistwo kusi… Aż tu nagle – bach! O. Maciek właśnie zaserwował Ci medytacyjną […]

Słoneczko praży, nadmorskie kurorty nęcą, słodkie wakacyjne lenistwo kusi… Aż tu nagle – bach! O. Maciek właśnie zaserwował Ci medytacyjną zagwózdkę! Czego możemy się spodziewać po rozważaniach o. Maćka z Kalendarza Niniwity 2020?

Na pewno nie są długie, czy „przegadane”. Czy to dlatego, że w wakacje nie ma czasu na długą lekturę? Nie, wprost przeciwnie. Chodzi o to, żebyś Ty miał więcej czasu na swoją własną rozmowę z Bogiem. Rozważania o. Maćka to raczej zbiór pytań i sygnałów do pracy własnej. Nie dostaniesz gotowej odpowiedzi, ale możesz dostać duchowym obuchem w głowę!

Jeśli modlisz się codziennie słowem Bożym, bądź temu wierny. A jeśli jeszcze nie, to podejmij wyzwanie!

Nasze codzienne rozważania znajdziesz na niniwa.pl w sekcji u góry strony, po lewej lub pod tym linkiem >>

o. Maciej Drzewiczak posługuje jako wikariusz w parafii oblackiej w Poznaniu. Opiekuje się tamtejszą młodzieżą. Mówi, że nic nie robi – bo młodzi sami robią wszystko! Ale nie wierz mu do końca. Nie odmówi Ci pomocy, a na ambonie powie dobre, przemyślane kazanie, które trafia w samo serce. Mimo młodego wieku siwy włos już naznaczył jego oblicze 🙂 O. Maćka możesz często znaleźć też w wideo rozważaniach oblackich publikowanych na misyjne.pl i u nas.

Dla ciekawych tego, jak o. Maciek „gada”, wideo z 2018 r. z wakacyjnego, festiwalowego klimatu w Kokotku.

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.