cathopic.com / Fiore Bagatello
5 września| Wiadomości

Szykuje się międzynarodowa pielgrzymka młodzieży do Santiago!

W 2021 r. w Santiago de Compostela obchodzony będzie Rok Kompostelański – świętowany za każdym razem, kiedy uroczystość św. Jakuba […]

W 2021 r. w Santiago de Compostela obchodzony będzie Rok Kompostelański – świętowany za każdym razem, kiedy uroczystość św. Jakuba Apostoła (25 lipca) przypada w niedzielę. Z tej okazji Kościół w Hiszpanii zaprasza młodzież z całej Europy do wspólnego pielgrzymowania i udziału w międzynarodowym spotkaniu młodych.

Z okazji przyszłorocznego Roku Świętego Jakubowego, Podkomisja ds. Młodzieży w hiszpańskim episkopacie zaprasza młodych ludzi z całej Europy do udziału w Europejskiej Pielgrzymce Młodych, której finał odbędzie się w Santiago de Compostela w dn. 4-8 sierpnia 2021 r. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem, zaczerpniętym z tematów najbliższych diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży: „Młody człowieku, powstań i bądź świadkiem. Apostoł Jakub czeka na ciebie”. Nawiązuje ono także do listu pasterskiego, który abp Julián Barrio, ordynariusz diecezji na terenie której znajduje się Santiago de Compostela, napisał z myślą o przyszłorocznym roku jubileuszowym.

Spotkanie jest dedykowane osobom w wieku 15-35 lat, która zarejestruje się za pośrednictwem struktur duszpasterstwa młodzieży w swojej diecezji, czy wspólnocie. Jak zapowiadają organizatorzy, w sierpniu przyszłego roku Santiago de Compostela zamieni się w miasto młodych, którzy będą mogli uczestniczyć tam w różnorodnych wydarzeniach, m.in.: katechezach, warsztatach, dyskusjach, koncertach, spektaklach. Zachęcają też, by młodzi ludzie nie tylko wzięli udział w kilkudniowym spotkaniu, ale też poprzedzili je pielgrzymką jednym ze szlaków wiodących do grobu św. Jakuba.

Więcej informacji na temat spotkania można znaleźć na stronie organizatorów: www.pastoraldejuventud.es/pej21 >>

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.