Photo by Ahmed Abu Hameeda on Unsplash
10 września| Wiadomości

Chrześcijanie i muzułmanie jednoczą się we współpracy w Palestynie

Zwierzchnicy Kościołów w Betlejem wyrazili swoje wsparcie dla walk Palestyńczyków o niepodległe państwo. Palestyńscy chrześcijanie i muzułmanie są zjednoczeni w […]

Zwierzchnicy Kościołów w Betlejem wyrazili swoje wsparcie dla walk Palestyńczyków o niepodległe państwo. Palestyńscy chrześcijanie i muzułmanie są zjednoczeni w dążeniu do niepodległości w czasie, gdy realizowane są obce lub krajowe programy mające na celu wywoływanie konfliktów i podważanie relacji chrześcijańsko-muzułmańskich – zacytowała palestyńska agencja Wafa wspólne oświadczenie zwierzchników Kościołów.

Oświadczenie stwierdza, że Kościoły odrzucają wszelki próby zagrożenia chrześcijańsko-islamskiego współistnienia w Palestynie poprzez podsycanie napięć i nie reprezentują chrześcijańskiego stanowiska Kościołów.

Misją Kościołów jest miłość, pokój i wspieranie prawa narodu palestyńskiego do niepodległości i wolności na jego ziemi ojczystej pod przewodnictwem prezydenta Mahmuda Abbasa – podkreśla wspólny dokument.

Zarówno prezydent Abbas, jak i dyrektor biura prezydenckiego, Intisar Abu Amara, podziękowali zwierzchnikom Kościołów za wsparcie dla Palestyńczyków.

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.