Photo by mari lezhava on Unsplash
13 września| Wiadomości

„Gra wstępna” pomaga wejść na wyższy poziom relacji

Wspomnienia z dzieciństwa, marzenia, potrzeby, uczucia, plany na przyszłość – to tematy ważne dla każdego małżeństwa. Życie codzienne nie dostarcza […]

Wspomnienia z dzieciństwa, marzenia, potrzeby, uczucia, plany na przyszłość – to tematy ważne dla każdego małżeństwa. Życie codzienne nie dostarcza jednak zbyt wielu okazji do podjęcia dialogu o tak kluczowych kwestiach. W ferworze obowiązków łatwo zapomnieć o wygospodarowaniu wartościowego czasu spędzonego ze współmałżonkiem. Z pomocą przychodzi jednak „Gra wstępna” – nowatorska planszówka dla par autorstwa Aleksandry Sulej. Jak podkreślają wydawcy „nie jest to gra erotyczna ale… jak wiadomo od rozmowy się wszystko zaczyna i może uda się rozwiązać problem 'bólu głowy’, dzięki lepszemu zrozumieniu partnera. Gra pomaga wejść na wyższy poziom relacji w związku!”.

„Gra wstępna” proponuje proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje lub w gronie zaprzyjaźnionych par. Zapewnia okazję do poznania się w nieoczywistych aspektach i budowania dobrej, przyjaznej, głębokiej więzi. Natomiast zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość.

Jak tłumaczy psycholog ks. Marek Dziewiecki, gra jest bardzo solidnie przemyślana i pięknie wydana.

– Będzie dobrze służyć tym, którzy zaczynają być parą, a także narzeczonym i małżonkom. Wzajemne poznanie się, rozumienie wrażliwości, pragnień, upodobań, a także obaw i lęków drugiej osoby to warunek miłości i szczęścia z bycia razem – zachęca duchowny, podkreślając, że gra pomaga wzajemnie się rozumieć i wspierać.

Podczas rozgrywki gracze korzystają z niezwykle szerokiego wachlarzu tematów proponowanych do podjęcia w rozmowach w toku gry.

Do zestawu dołączone są zabawne i ciekawe zagadki pozwalające sprawdzić wzajemną znajomość. Raz w miesiącu pojawiają się wspólne wyzwania do zrealizowania, czyli proste, różnorodne, czasem zaskakujące propozycje spędzenia czasu we dwoje. „Gra wstępna” zaplanowana jest na cały rok rozgrywek, jednak gracze mogą dowolnie ją modyfikować, by służyła im jak najlepiej.

Zdaniem Jacka Pulikowskiego „Gra wstępna” może się realnie przyczynić do odratowania małżeństw, rodzin i w efekcie uratowania przyszłości świata. Autor książek i artykułów na tematy rodzinne podkreśla, że sprzyja ona dobrej komunikacji w związku, której bardzo często brakuje parom, zwłaszcza tym z dłuższym stażem.

– Ta gra otwiera drogę do pełni szczęścia w życiu. Chciałoby się rzec: strzał w dziesiątkę – ocenił.

Obszary tematyczne obejmują: marzenia, rozwój, relaks, plany na przyszłość, wspomnienia z dzieciństwa, potrzeby, uczucia, wartości, sposoby na okazywanie miłości, zdrowie, odpoczynek, czas wolny i wiele innych ważnych kwestii, nad którymi człowiek na co dzień się nie zastanawia. Pozwala to na zdobycie większej wiedzy na temat ukochanego, a co za tym idzie, zacieśnienie relacji.

Na pewno dużą frajdą było odkrywanie ile już o sobie wiemy, ale też dowiadywanie się nowych rzeczy, które wciąż zaskakują – ocenił jeden z graczy.

Pieniądze na wydanie „Gry wstępnej” zostały zebrane za pośrednictwem strony internetowej www.wspieramto.pl w zaledwie 24 godziny. Obecnie można ją kupić pod adresem: https://akcjarelacja.pl/produkt/gra-wstepna-basic/

***

Aleksandra Sulej – autorka i pierwszy wydawca gry rodzinnej PYTAKI sprzedanej w 50 tys. egzemplarzy, współautorka programu warsztatów dla kobiet, żona, mama 4 dzieci. Wraz z mężem są od kilkunastu lat członkami Domowego Kościoła i prowadzą kursy dla narzeczonych w diecezji warszawsko-praskiej. Spodziewają się piątego dziecka. Chętnie zapraszana do mediów jako ekspert w temacie rodziny, rozwoju i relacji.

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.