10 listopada| OCM NINIWA

Darku, dziękujemy!

Dziś odszedł do Pana p. Dariusz Przyłas, wieloletni dyrektor i założyciel Zespołu Szkół Katolickich im. św. Edyty Stein w Lublińcu. […]

Dziś odszedł do Pana p. Dariusz Przyłas, wieloletni dyrektor i założyciel Zespołu Szkół Katolickich im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Darku, jesteśmy pełni wdzięczności za Twoje świadectwo wiary, życia i dobre serce. Na ręce Twoich bliskich składamy wyrazy współczucia, a Tobie obiecujemy modlitwę!

Byłeś naszym przyjacielem, uczestniczyłeś w ważnych wydarzeniach naszego duszpasterstwa, a na co dzień wspierałeś nas radą, pomysłami i życzliwością. Pomagałeś nam, gdy ruszało Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA. Współpracowaliśmy na wielu polach. Nie raz dzieliłeś się swoimi refleksjami podczas spotkań wspólnotowych. Dzieło Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, które prowadziłeś w Lublińcu to wielka rzecz. Ten rok dotyka tę inicjatywę bardzo mocno, najpierw pożarem, a teraz Twoim odejściem. Ufamy jednak, że te doświadczenia wzmocnią dzieło Twojego życia. Obiecujemy mu wsparcie i modlitwę.

Innych można prowadzić tylko tą drogą, którą się samemu idzie.

św. Edyta Stein

Źródło: Redakcja NINIWY

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.