21 stycznia| Wiadomości

[WIDEO] Tak głupie, że aż niemożliwe. A jednak!

Spore poruszenie w sieci wzbudziła niedawno pewna Polka mieszkająca w Hiszpanii nagrywając na YT filmik o tym, że z nieba spadł nie śnieg, a plastik i chemikalia. Przeprowadziła w tym celu wątpliwej jakości "naukowy" eksperyment. Oto jak rozprawia się z nim dr Tomasz Rożek.

Chwilę zastanawialiśmy się w redakcji czy w ogóle nawiązywać do tego tematu. Pomysł wydaje się tak niemądry, że może aż genialny, ale tylko w kontekście promocji, marketingowego chwytu i zyskania rozgłosu. Jeśli tak, to czapki z głów dla tej pani. Jednak jeśli miał to być dowód potwierdzający teorie spiskowe, to czas mocno puknąć się w czoło.

Wszystko wyjaśni wam za moment pan Tomek z kanału “Nauka. To Lubię”. My od siebie dodajemy tylko apel, żeby naprawdę myśleć zanim przyjmiemy do świadomości jakieś niestworzone opowieści i treści. Nie dajmy się zmanipulować plagą fejków. W czasach, gdy nawet naukowe fakty poddane są wątpliwościom, takie osoby jak Tomasz Rożek, są bezcenne. Brawo za cierpliwość i merytoryczne, kulturalne obnażenie… pomyłki Polki z YouTube’a.

Źródło: Redakcja NINIWA / youtube.com Nauka. To Lubię

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.