4 lutego| Wiadomości

Islandia: film ze ślubów zakonnych w karmelu. Byliśmy tam z NINIWA Team!

Z okazji obchodzonego ostatnio Dnia Życia Konsekrowanego siostry karmelitanki bose z Islandii umieściły w mediach społecznościowych film ze ślubów zakonnych s. Marii Marty od Dobrego Pasterza. Uroczystej liturgii przewodniczył biskup diecezji Reykjavik Dávid B. Tencer OFMCap.

Klasztor karmelitanek bosych na Islandii powstał w 1939 roku, a w 1984 polskie mniszki przybyły na Islandię, by objąć klasztor w Hafnarfjörður, niedaleko Reykjaviku. Ta klauzurowa wspólnota liczy obecnie 12 sióstr, wszystkie są Polkami.

Można zwracać się do sióstr z intencjami modlitewnymi a także nawiązać kontakt, jeśli Jezus powołuje i wzywa do islandzkiego Karmelu – zachęcają karmelitanki.

Kontakt do karmelitanek bosych znajdziesz tutaj: facebook.com/Karmelitanki.Bose.Karmel.Iceland

Siostry życzliwie odpowiadają także na inne, nietypowe prośby. Naszej ekipie NINIWA Team pomogły w 2017 r. podczas wyprawy rowerowej po Islandii. Udostępniły nam miejsce na Mszę świętą, a także ugościły ciepłą zupą, która była wtedy dla nas na wagę złota!

Liczbę katolików w Islandii ocenia się na około 20 tys., w większości cudzoziemców i imigrantów, co stanowi niespełna 4 proc. ludności kraju. Pracuje wśród nich 15 kapłanów diecezjalnych i zakonnych oraz około 30 sióstr.

Źródło: KAI / Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.