21 lutego| Wiadomości

Wielkopostny kurs online o komunikacji, która zbliża

Czas Wielkiego Postu to doskonała okazja, aby podjąć pracę nad relacjami. Komunikacja jest wspaniałym narzędziem do budowania autentycznej bliskości, nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim ze sobą i z Bogiem.

Już dziś wieczorem rusza otwarty kurs organizowany m.in. przez Usłyszeć Słowo i SNE Chrystusa Króla w Katowicach. Na facebookowej stronie wydarzenia znajdujemy szczegóły inicjatywy:

W trakcie kursu połączymy dwie perspektywy – psychologiczną i duchową, po to, aby pokazać różne aspekty komunikowania się, by wesprzeć uczestników w nauce komunikacji, która podnosi jakość życia i pomaga w budowaniu relacji i przekazywaniu wartości. Dzięki skutecznej komunikacji możemy rozwiązywać różne trudności, uwzględniając godność i podmiotowość obu stron. Szacunek, empatia, autentyczność, szanowanie własnych granic to fundamenty, na których możemy budować silne więzi.

Podczas kursu chcemy zaproponować różne sposoby na to, jak można harmonijnie i dojrzale rozwijać swoją duchowość, aby wspierała nasze relacje z tymi, na których najbardziej nam zależy. Jednym z ważnych elementów kursu są dodatkowe materiały do pracy własnej. Na każdy tydzień przygotowaliśmy ćwiczenia i inspirujące aktywności, które pozwolą Ci być bliżej tych, których kochasz.

Kurs ten adresujemy do wszystkich, którzy chcą:

  • rozwijać swoją duchowość i przeżywać ją budując dobre relacje z najbliższymi,
  • zwiększać samoświadomość, która jest bazą komunikowania się,
  • rozwijać empatię i umiejętności związane ze słuchaniem,
  • nauczyć się budować wspierające, empatyczne i autentyczne komunikaty,
  • budować satysfakcjonujące relacje z innymi, wynikające z jasności w porozumiewaniu się.

Wielkopostny kurs on-line to:

  • 6 tygodni rozwoju duchowego i psychologicznego.
  • 4 webinaria po 90 minut każde.
  • Materiały do pracy własnej.
  • Dostęp do nagrań webinariów.
  • Dostęp do grupy na FB.

Udział w pierwszym spotkaniu w niedzielę 21.02 jest bezpłatny. Jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w kolejnych spotkaniach, poprosimy Cię o wsparcie finansowe projektu. Ty zdecydujesz o kwocie, jaką zapłacisz, wybierając jedną z dostępnych cegiełek. Jeśli z jakiś powodów nie będziesz mógł wesprzeć naszego projektu, a pragniesz w nim uczestniczyć, napisz do nas na adres: warsztaty@uslyszecslowo.pl. Pamiętaj, że kwestie finansowe nie mogą być przeszkodą w Twoim udziale w kursie.

Prowadzący:

Magdalena Adler – psycholog. Od ponad 16 lat wspiera rodziców, nauczycieli i wychowawców w budowaniu relacji opartych na szacunku, empatii i bliskości. Jest głęboko przekonana, że wsłuchując się w głos naszych potrzeb i pragnień odkrywamy Boży plan na nasze życie. Pasjonuje się tym, jak wiedza i narzędzia z obszaru psychologii wzbogacają świat duchowy, czyniąc go autentycznym – bliskim codzienności. Jest autorką kursów: „Przed nami małżeństwo”, „Wierni”, „Droga macierzyństwa – wypełnij ją światłem”, „Dom rodzinny – błogosławieństwo czy przekleństwo”.

Ks. Bogdan Kania – Moderator ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej, Rektor kaplicy św. Barbary w Centrum Handlowym „Silesia City Center”, Prezes Katolickiej Fundacji „Młodzi dla młodych”, Duszpasterz Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre Archidiecezji Katowickiej, Duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji Chrystusa Króla w Katowicach, rekolekcjonista.

Więcej szczegóły i zapisy:

www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Redakcja NINIWA / facebook.com Młodzi dla Młodych

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.