14 marca| Wiadomości

[WIDEO] Teleportacja a dusza. Eksperyment na „człowieczeństwo”

Ciekawa myśl - ludzkości udało się opanować teleportację. Jest tylko jeden kruczek. Polega ona na zrobieniu kopii człowieka w innym miejscu, a zdezintegrowaniu (zabiciu) go w miejscu początkowym. Czy byłoby to moralne? Czy dalibyście się tak teleportować?

No i jeszcze jedno. Czy da się tak idealnie skopiować człowieka? Jesteśmy stworzeni nie tylko z atomów i impulsów elektrycznych. Nawet gdyby zarejestrować je idealnie i powielić, to co z ludzką duszą? Intuicyjnie wyczuwamy, że tworzy nas coś więcej niż tylko energia i materia. Pierwiastek nadprzyrodzony, który nazywamy duszą, to coś czego technologia raczej nie skopiuje.

Eksperyment przytoczony w wideo powyżej jest bardzo ciekawy. Choć daleko nam do podobnej technologii, to hipotetycznie można go rozważyć i dyskutować dość długo. Ostatecznie jednak, podobnie jak w temacie klonowania można dojść do wniosku, że możemy sami „wytworzyć” człowieka. Jeśli będzie „działać”, to znaczyłoby może, że nie mamy dusz i Bóg nie istnieje.

Pytanie tylko czy Boga powstrzymałaby nasza ludzka technologia. I w ogóle czy możemy jako ludzie stworzyć coś, co ograniczy Boga – stwórcę wszystkiego. Goście od wieży Babel już raz próbowali. Wydaje się, że wszechmogący Bóg przewidział i taką sytuację i pewnie znalazłby sposób i na zaszczepienie duszy takiemu „sztucznemu człowiekowi”. A może nigdy nie zdołamy wytworzyć takiej technologii i jest to dowód na istnienie duszy i Boga? Ale skoro do końca świata możemy próbować, to nigdy się tego nie dowiemy. 😉

Źródło: Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE