18 marca| Wiadomości

Hollywood planuje „dreszczowiec” z udziałem Gwardii Szwajcarskiej

Hollywood planuje „dreszczowiec”, którego tematem ma być próba uprowadzenia papieża. Będzie też motyw związany z papieską Gwardią Szwajcarską. Według informacji portalu Deadline.com branży filmowej USA, reżyserem filmu ma być Randall Wallace scenarzysta, reżyser i producent. Jest on autorem scenariuszy do takich filmów, jak „Waleczne Serce” z Melem Gibsonem, „Człowiek w żelaznej masce”, czy „Niebo istnieje naprawdę”.

Film sensacyjny o roboczym tytule „The Swiss Guard” będzie opowieścią o planowanym uprowadzeniu nowego papieża, który jako swój sztandarowy projekt ogłosił gruntowną reformę Kurii Rzymskiej i jej finansów. Gdy porywacze wdarli się już do Watykanu, ich dalsze plany pokrzyżowała młoda gwardzistka szwajcarska – pierwsza kobieta w Gwardii. Została ona w tej samej chwili wezwana do papieża, gdyż potrzebował jej pomocy.

Według Deadline.com prace na planie filmowym rozpoczną się jesienią w Rzymie. Na razie nie wiadomo, kto zostanie obsadzony w głównych rolach.

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.