25 marca| Wiadomości

[WIDEO] Franciszek zdradził trzy warunki dobrej modlitwy

Obejrzyj skrót homilii papieża Franciszka z wtorkowej Mszy św. w Domu św. Marty. Ojciec Święty podpowiada trzy warunki, na których powinniśmy opierać szczerą modlitwę. Szczególnie ciekawy wydaje się ostatni z nich.

Franciszek mówi:

Trzecia rzecz to odwaga. Nie chcę powiedzieć herezji, ale… trochę tak, jak byśmy „grozili” Panu Bogu…

Żeby zrozumieć, o co chodziło papieżowi, można przywołać historię, którą opowiadał pewien ksiądz. Jednego wieczoru zszedł on jeszcze do parafialnego kościoła, żeby się pomodlić. Kościół był zamknięty, więc kapłan modlił się po ciemku. Nikogo się tam w końcu spotkać nie spodziewał. Tymczasem nieoczekiwanie do kościoła wparowuje dynamicznie siostra zakonna ze wspólnoty posługującej przy parafii. Uklęknęła przed tabernakulum, zrobiła znak krzyża, wstaje i tak mówi dość podekscytowanym głosem do Pana Jezusa w tabernakulum:

Panie Jezu! Takie coś przed całą wspólnotą! Po tym wszystkim? Taki wstyd! Jak mogłeś? Żeby mi ta sprawa była do jutra załatwiona! Taki wstyd!

Po czym znowu się pobożnie przeżegnała, uklękła i z pośpiechem wyszła z kościoła przez zakrystię. Ksiądz był w szoku, ale po jakimś czasie uzmysłowił sobie, jak w jak zażyłych i szczerych relacjach ta siostra żyła z Panem Jezusem.

Źródło: Redakcja NINIWA / aleteia.org / youtube.com

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.