29 marca| Wiadomości

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. A może by tak z Postem Niniwity?

29 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Trzeźwości. To okazja do uświadamiania społeczeństwa na temat skutków picia alkoholu. A te nie są błahe. I o ile wiele osób potrafi korzystać z alkoholu w sposób rozsądny, to jednak wielu Polaków nadużywa trunków z procentami.

Do uzależnienia od alkoholu droga nie musi być bardzo długa. Na pewno może ją jeszcze skrócić presja koleżeńska, problemy w domu, depresja, czy imprezowy styl życia.

Sporo osób w czasie Wielkiego Postu decyduje się na alkoholową abstynencję, jako swoje postanowienie. Zaczął się Wielki Tydzień, więc czy to nie aby za późno, żeby akcentować ten temat?

Możliwe, że to pora w sam raz. Nie po to, by zrobić postanowienie na 40 dni, ale być może na 365?

Czy Post Niniwity to propozycja dla ciebie?

Post Niniwity polega na dobrowolnym zobowiązaniu się do niepalenia papierosów, niepicia alkoholu, niezażywania narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, a ponadto na niekupowaniu innym ludziom tego co uzależnia (papierosów, narkotyków, alkoholu itp.) przez jeden rok. Możesz również podjąć post w innej sferze, która jest dla ciebie uzależniająca.

Możesz też podjąć taką decyzję z intencją o kimś bliskim, kto boryka się z uzależnieniem, żeby pomóc mu duchowo i modlitewnie zwalczyć nałóg.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak podjąć Post Niniwity, sprawdź linka poniżej:

Post Niniwity

Źródło: Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.