2 kwietnia| Wiadomości

Nie weźmiesz udziału w obchodach w Kościele? Przyjdź adorować

Z powodu epidemii wolisz zachować ostrożność i nie planujesz uczestniczyć w ceremoniach wielkopiątkowych w kościele? To zrozumiałe. Rozważ jednak, czy później lub wcześniej nie odwiedzić swojej świątyni, żeby poadorować Jezusa.

Od wczorajszego wieczoru Pan Jezus przebywa w areszcie, czyli tzw. Ciemnicy. Oznacza to, że wszystkie kielichy z Hostią są przeniesione z tabernakulum do osobnego miejsca symbolizującego lochy świątynne. Mamy jednak z Jezusem kontakt, bo zostaje wystawiony w Najświętszym Sakramencie do adoracji. Możemy się z Nim spotkać i na Niego popatrzeć.

Po dzisiejszej liturgii znowu Jezus zostanie schowany, tym razem do grobu – już po swojej męce i śmierci. Ponownie jednak będziemy mogli czuwać przy Jego grobie i adorować Go znajdującego się w monstrancji.

Często w kościołach adoracja możliwa jest nawet do późnych godzin nocnych. Z pewnością nie będzie wówczas w kościele tłumów i przy odrobinie mobilizacji uda ci się tam zjawić. Skorzystaj z tej okazji!

Źródło: Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.