9 kwietnia| Wiadomości

Czy termin PIT będzie przesunięty? Lepiej tego nie zakładać

Co roku - jako osoby fizyczne - rozliczamy nasze podatki do końca kwietnia. W tym roku również 30.04 jest graniczną datą rozliczenia się z urzędem skarbowym. Jednak z powodu pandemii Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zaapelowało o przesunięcie terminu na koniec czerwca.

Takie ułatwienie zostało wprowadzone, ale dotyczy rozliczeń CIT czyli od firm i pewnych większych podmiotów. Czy szary Kowalski również otrzyma taki przywilej? Na razie tego nie wiadomo. A w myśl zasady „co masz zrobić jutro, zrób dziś”, zachęcamy do rozliczenia się jak najszybciej i ulżenia głowie od tego obowiązku.

Wiele osób zatrudnionych na umowę o pracę od paru lat ma ten problem z głowy automatycznie. Na serwisie podatki.gov.pl PITy od pracodawców lądują z automatu i rozliczenie też dokonuje się samo. Wszystko dobrze, o ile wszystkie PITy rzeczywiście dotarły do urzędu skarbowego.

Dla pewności warto zalogować się i sprawdzić, czy wszystko się zgadza

Pewnym ułatwieniem jest też automatycznie zapamiętany zestaw naszych danych i preferencji. Jeśli rok temu zmieniliśmy adres, telefon lub podaliśmy określony KRS do przekazania 1% podatku, powinny te dane pozostać w formularzu także na kolejny rok. Warto jednak przeklikać dokument dla pewności.

Zachęcamy też do przekazania 1% podatku na NINIWĘ. Nasze Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA wykorzystuje zebrane co roku środki na tworzenie wydarzeń i inicjatyw formujących młode osoby, przekazywanie im wiary na innowacyjne sposoby, a także na niezbędne dla naszego ośrodka remonty. To bardzo cenny zastrzyk finansowy dla naszych działań! Jeśli możecie podać nasz KRS: 0000365792, to gorąco was do tego zachęcamy 🙂

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za wsparcie. Wielu przyjaciół pomaga nam już od lat! Pamiętamy o was w modlitwie. 🙂

Źródło: Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.