10 kwietnia| Wiadomości

Drugi sezon „Chosen” już dostępny za darmo! [WIDEO]

Ponad milion widzów na premierze online na Facebooku, YouTube i w aplikacji mobilnej. Twórcy "chwalą się", że to największy filmowy crowdfundingowy projekt w historii, sfinansowany przez setki tysięcy patronów. A ponieważ jest już "opłacony", więc możemy oglądać go zupełnie za darmo.

Tradycyjnie już emisja kolejnego odcinka serialu Chosen (pierwszego odcinka sezonu drugiego) odbyła się w formie live’a. To ciekawa formuła, w której reżyser i producent dzieli się z nami szerszą wizją tworzenia serialu, intencjach, motywacjach, a także zaprasza gości – najczęściej aktorów, żeby przybliżyli nam nieco swoich przeżyć z planu filmowego i realizacji.

Kto widział pierwszy sezon, ten wie, że to bardzo innowacyjna produkcja. Ukazuje życie i nauczanie Jezusa oraz postacie apostołów w sposób inny, niż kiedykolwiek wcześniej. Postacie są nakreślone bardzo rzetelnie, ciekawie, dodane jest do nich coś „ekstra”, co nawet jeśli jest fikcją, jednocześnie nie wzbudza wątpliwości. Myślimy sobie „to ciekawe, tak rzeczywiście mogło być!”. Dzięki temu zabiegowi utożsamiamy się z postaciami bardziej i lepiej rozumiemy kontekst fabuły/historii.

Reżyser na wstępie uprzedza, że jeśli ktoś nie widział pierwszego sezonu, niech przerwie oglądanie i to nadrobi. Tylko wtedy zrozumie się wszystkie niuanse i fabułę.

Misja w sercu filmu

Serial Chosen nie jest jedynie produkcją filmową, która ma nam ukazać dzieje Chrystusa. To wielki projekt ewangelizacyjny, projekt z misją. Wszystkie jego elementy zakładają ewangelizację. Na „pierwszym planie” jest oczywiście sam serial, którego obejrzenie może być dla kogoś furtką do odkrycia Jezusa. Zauważamy jednak, że nawet sam crowdfundingowy system finansowania jest w tym przypadku ewangelizacyjny. Ludzie płacą, żeby niosła się Dobra Nowina. Forma live’ów to też dodatkowa okazja do mówienia o Bogu, bo wiele sytuacji z etapu realizacji reżyser wyjaśnia opatrznościowo. Czyli jest to świadectwo! Promocja Chosen w mediach społecznościowych to z kolei okazja do interakcji itd. To naprawdę dobrze przemyślana inicjatywa!

Zachęcamy do obejrzenia odcinka premierowego. Barierą może być niestety jeszcze brak tłumaczenia, ale dla wielu widzów nie będzie to kłopot. Na aplikacji mobilnej tłumaczenia są dostępne! M.in. dlatego to już ostatnia lub może przedostatnia okazja do obejrzenia serialu na youtube. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Redakcja NINIWA / youtube.com

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE