11 kwietnia| Wiadomości

Dołącz do chóru ŚDM Lisboa 2023! Ruszyły przesłuchania online

Rozpoczęła się rekrutacja do chóru wykonującego polską wersję hymnu na Światowe Dni Młodzieży Lisboa 2023!

Chcesz zaśpiewać w chórze polskiej wersji hymnu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie? Spróbuj swoich sił w przesłuchaniach!

Polska wersja utworu „Ha pressa no ar” („Jest pośpiech w powietrzu”) zostanie zaprezentowana 24 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM. Aranżację przygotowuje Hubert Kowalski, krakowski kompozytor i producent muzyczny. Projekt realizowany jest przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Jeśli jesteś w wieku 18-30 lat, kochasz muzykę i chcesz wziąć udział w wydarzeniu nie tylko muzycznym, ale i modlitewnym – zapraszamy Cię do współpracy! – piszą organizatorzy.

Osoby, które zakwalifikują się do chóru, muszą zadeklarować swoją dostępność i możliwość przyjazdu do Krakowa w terminach:

  • 21-23 maja – próba chóru i orkiestry, wspólne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego (Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie)
  • 8-13 czerwca – próby generalne i sesje nagraniowe
  • 24 lipca – premiera hymnu

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.lizbona2023.pl

W razie pytań kontaktujcie się z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM – Polska albo z Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Źródło: www.facebook.com/biuroSDM/

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.