12 kwietnia| Wiadomości

Chcesz z kimś anonimowo porozmawiać, zadać trudne pytania? Napisz maila

Czasem rodzą się w naszych głowach trudne pytania, które boimy się wypowiedzieć na żywo. Jeśli dotyczą wiary, to mamy obawy, że ksiądz w rozmowie może nie zrozumieć naszych wątpliwości. Jeśli dotyczą rodziny, małżeństwa, albo bliskości - możemy krępować się pytać rodziców. Wydaje się, że trochę łatwiej byłoby na spokojnie przełożyć myśli na tekst i anonimowo spytać kogoś godnego zaufania.

Taką możliwość oferuje email. Założenie nawet tymczasowego konta bez podawania prawdziwych danych, to przecież nie kłopot. Do takiego niezobowiązującego, ale być może potrzebnego spotkania zachęcają siostry nazaretanki.

Wystartowała inicjatywa, w którą zaangażowało się dziesięć sióstr z Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej. W ramach „Maila dla młodych”, na adres sawubona.nazaret@gmail.com lub przez formularz kontaktowy można wysłać pytania, wątpliwości i żale w sprawach dotyczących życia, wiary i Kościoła. Siostry swoją inicjatywę opierają na doświadczeniu pracy i towarzyszeniu młodzieży.

Przede wszystkim lubimy rozmawiać z młodymi, szukać wspólnie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące życia, wiary i Kościoła. Nie jesteśmy psychologami ani terapeutami, ale w razie konieczności spróbujemy podpowiedzieć Ci gdzie szukać odpowiedniej formy wsparcia – zachęcają siostry.

Więcej informacji znajdziesz na www.dmn-nazaret.pl/sawubona.

Źródło: Redakcja NINIWA / dmn-nazaret.pl/sawubona

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.