19 kwietnia| Wiadomości

Już dziś! Oblaci w Gdańsku zapraszają zakochanych i nie tylko…

Jednocześnie trwają dwa symboliczne, roczne wydarzenia - rok rodziny i rok św. Józefa. To oczywiste, że współgrają one ze sobą. Św. Józef może być patronem każdej rodziny, także tej, którą jeszcze ktoś dopiero planuje założyć.

W oblackim kościele pw. św. Józefa trwają comiesięczne spotkania, związane ze Specjalnym Rokiem św. Józefa. Każdego 19. dnia miesiąca gromadzą się na modlitwie różne grupy, aby prosić o wstawiennictwo tego świętego. W kwietniu odbędzie się czuwanie dla narzeczonych, zakochanych oraz osób szukających dobrego współmałżonka. W tym miesiącu spotkanie animować będzie ks. Andrzej Pradela – Archidiecezjalny Duszpasterz Kobiet i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. To jedno ze słynnych miejsc pielgrzymkowych dla Kaszubów i mieszkańców Trójmiasta. Młodzież prosi tutaj m.in. o dobrego męża i żonę.

oblaci.pl

Ze względu na ograniczenia pandemiczne ilość miejsc w gdańskim kościele oblatów jest ograniczona.

W czuwaniu można uczestniczyć zdalnie, dzięki transmisji, tutaj.

Źródło: oblaci.pl / pg

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.