21 kwietnia| Wiadomości

Anielski angielski. Ucz się języka na bazie religii

To świetna propozycja dla Polaków, którzy myślą o emigracji, albo już mieszkają w anglojęzycznym kraju i chcą tam praktykować katolicką wiarę. A być może brakuje im śmiałości z powodu nieznajomości religijnego słownictwa. Np. jak wyspowiadać się po angielsku? Skorzystać z tej propozycji mogą też wszyscy inni, którym znajomość angielskich terminów religijnych może przydać się w jakikolwiek sposób. Sprawdź ten lekki kurs angielskiego na YouTube.

Księża michalici w swoich zakonnych założeniach wymieniają m.in. duszpasterstwo parafialne, ale także prowadzenie instytucji wychowawczych, szkół czy ewangelizację poprzez środki społecznego przekazu. Jakiś czas temu ks. Piotr Prusakiewicz, michalita i redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” zainicjował kurs j. angielskiego na YouTube, gdzie przybliża angielskie słownictwo religijne i modlitwy w j. angielskim. Pomaga mu w tym dr. Robert Stackpol, dyrektor Instytutu Bożego Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych.

Jasne, że to też okazja do przekazania prawd wiary, ale właściwie – w czym to przeszkadza? To bardzo dobra inicjatywa łącząca katechizację odbiorcy, praktyczną naukę języka i jednocześnie dające narzędzia do posługiwania się angielskim w ewangelizacji. Jeśli czasem zastanawiacie się, jak opowiedzieć o swojej wierze komuś z zagranicy (np. w szkole, na uczelni czy podczas programu wymiany międzynarodowej) to z pomocą przychodzi kanał „Któż jak Bóg” na YT.

Oprócz prezentacji i oryginalnej wymowy poszczególnych słówek staramy się wyjaśnić różnicę między polskim i angielskim znaczeniem – mówi kapłan dla gosc.pl.

Na kanale oprócz nieformalnego kursu języka, znajdziesz też ciekawostki na temat aniołów i duchowości katolickiej. W końcu zgromadzenie michalitów pochodzi od ich patrona – św. archanioła Michała.

Obejrzyj pierwszy odcinek kursu:

Źródło: Redakcja NINIWA / youtube.com / gosc.pl

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.