22 kwietnia| Wiadomości

Papież poleca Polaków wstawiennictwu św. Wojciecha

Na zakończenie wczorajszej audiencji Papież życzył wierzącym, aby obecny okres wielkanocny sprzyjał odrodzeniu w Duchu Świętym i budził do nowego życia, pełnego miłości i entuzjazmu

Ojciec Święty zwrócił się szczególnie do starszych, młodych, chorych oraz nowożeńców. Oby w okresie paschalnym, który zaprasza wszystkich do zamyślenia nad tajemnicą Zmartwychwstania Chrystusa, chwała Pana była dla każdego z nas źródłem nowych energii w drodze do zbawienia. Do Polaków Papież powiedział.

Papież – św. Wojciech człowiekiem wiary, modlitwy i męstwa

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Pojutrze będziecie obchodzili uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Był człowiekiem głębokiej wiary, modlitwy i męstwa, a jego męczeństwo stało się fundamentem tożsamości Kościoła w Polsce – zaznaczył Papież. Niech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię.

Źródło: Vatican News / Krzysztof Ołdakowski SJ

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.