27 kwietnia| Wiadomości

„Czekaliśmy już od dawna” – Maleo o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

„Wielka radość, bo czekaliśmy na to już do dawna. Mam nadzieje, że to będzie ten moment, kiedy zacznie się sięganie do dorobku kardynała Stefana Wyszyńskiego” - wyznał Darek Malejonek w rozmowie ze Stacją7.pl.

Niedawno ogłoszono, że 12 września w Warszawie o godzinie 12:00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Razem z nim na ołtarze zostanie też wyniesiona s. Róża Maria Czacka.

W ostatnim czasie sporo pracowałem nad jego refleksjami i poraziło mnie to, ile jest głębi w jego wszystkich myślach, np. list prymasa do dziewcząt polskich, czy watek przebaczenia. „Nie zmuszą mnie niczym do tego, bym ich nienawidził” – to zdanie prymasa jest porażające – mówi Maleo.

Artysta, wokalista i kompozytor, lider Maleo Reggae Rockers jest także inicjatorem muzycznego projektu opartego na postaci kard. Wyszyńskiego, pt. „Czas to miłość”. To wyrażenie jest jednym z najbardziej znanych cytatów kardynała. W inicjatywie wzięli udział: Natalia Kawalec, Marika, Dariusz Malejonek, Bovska i Kasia Malejonek.

Źródło: Stacja7.pl / Redakcja NINIWA / youtube.com

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.