30 kwietnia| Wiadomości

„Z buta po Miłosierdzie”. Pielgrzymka w 4 trybach

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, … a Ja was pokrzepię” – pod takim hasłem w tym roku wyruszy VI Śląska Pielgrzymka do Krakowa – „Z buta po Miłosierdzie”. Jej szczególnymi patronami będą św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna.Podążając za tymi i innymi wzorami świętości będziemy rozważali kolejny uczynek miłosierdzia względem ciała – ‘chorych nawiedzać’ oraz szukali dróg realizacji dzieła Miłosierdzia w swoim życiu - piszą organizatorzy.

W tegorocznej pielgrzymce można będzie wziąć udział na jeden z wybranych sposobów:

  • PIESZO …
  • BIEGIEM …
  • ROWEREM …
  • AUTOKAREM …

W tym roku nie prowadzimy zapisów na piesza pielgrzymkę – jedynie w przypadku formy rowerowej oraz autokarowej tak, abyśmy wszyscy spotkali się w Łagiewnikach! – czytamy na fanpage’u DDM Gliwice.

Punktem kulminacyjnym gromadzącym wszystkich pielgrzymów będzie Eucharystia a wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia odprawiona 1 maja w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Mszy Świętej w bazylice o godz. 15:15 przewodniczył będzie bp Andrzej Iwanecki. Po mszy o 16:15 odbędzie się konferencja i możliwość posłuchania świadectw.

Za wszystkich zmierzających do Krakowa modlić się będą Duchowi Pielgrzymi, dlatego pielgrzymów, którzy wyruszą w drogę, zachęcamy do przesyłania swoich intencji na adres: duchowipielgrzymi@gmail.com.

Msza oraz wydarzenia w bazylice transmitowane będą za pomocą strony internetowej www.tvmilosierdzie.pl.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie GROM (Grupa Razem Ogarniająca Modlitwę) i po wszelkie informacje odsyłamy Was tam!

Źródło: Redakcja NINIWA / facebook.com DDM Gliwice / http://grom-milosierdzie.pl/z-buta-po-milosierdzie/

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.