3 maja| Wiadomości

Nowa strona o kl. Alfonsie Mańce OMI – kandydacie na ołtarze

Wystartowała witryna internetowa manka.oblaci.pl, poświęcona postaci kleryka Alfonsa Mańki OMI (1917-1941). Ten młody oblat i scholastyk zginął śmiercią męczeńską w obozie koncentracyjnym w Mauthausen-Gusen. Pozostawił po sobie “Dzienniczek duchowy”, który zawiera zapis jego rozwoju duchowego oraz pragnienia świętości. Trwają przygotowania do rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.

Na stronie manka.oblaci.pl znajdziemy nie tylko życiorys oblackiego kandydata na ołtarze, ale także artykuły i opracowania, które zostały opublikowane do tej pory na jego temat, m.in. cały cykl nagranych tematycznych fragmentów z jego “Dzienniczka duchowego”, który ukazywał się w ramach oblackich rozważań na wielki post w 2020 roku na stronie oblaci.pl oraz niniwa.org, a także w mediach społecznościowych. Wśród propozycji do wykorzystania, na stronie znajduje się konspekt katechezy o Alfonsie Mańce, przygotowany przez proboszcza parafii w Lisowicach, gdzie urodził się przyszły męczennik. Znajdziemy także różne nabożeństwa w oparciu o pisma ascetyczne młodego oblata.

Śledząc witrynę manka.oblaci.pl mamy okazję dowiadywać się coraz to nowszych informacji ze stanu przygotowania jego procesu beatyfikacyjnego, nad którym ze strony naszej prowincji czuwa o. Lucjan Osiecki OMI, Wice-postulator.

Przeżył 23 lata – mówi o kleryku Alfonsie ojciec Lucjan Osiecki OMI – W tym czasie zafascynował się Jezusem, zafascynował się swoim powołaniem Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej i pragnął od samego początku swojej drogi zakonnej dążyć do świętości.

Chcesz więcej dowiedzieć się o oblackim kleryku? Wejdź przeczytaj tekst „Kleryk Alfons Mańka OMI – uparty na świętość”

Źródło: oblaci.pl / pg

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE