24 maja| Wiadomości

Abp Grzegorz Ryś: Żyjesz wiarą wtedy, kiedy będziesz się nią dzielił

"Co zabija Lud Boga do tego stopnia, że zostaje z niego kupa suchych kości?" - pytał w sobotę podczas homili abp Grzegorz Ryś. - "Co Ludowi Boga odbiera życie?" I odpowiedział: "To, że nie chce głosić wiary, że nie chce się nią dzielić!"

Bóg nam ciągle mówi – wyjdźcie, idźcie na cały świat, a my mamy pokusę, że świat jest tak wrogi, tak niebezpieczny, tak nieewangeliczny – to najważniejsze jest zewrzeć szeregi, zamknąć się razem, postawić dookoła mur, by się nikt nie dostał. Będziemy mówić – mamy tu skarb i tego skarbu będziemy bronić i pilnować. Namnożymy sobie uzasadnień tylko po to, żeby nie posłuchać Pana który mówi: wyjdźcie – potrzebuję was w świecie– zaznaczył abp podczas homilii podczas czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w łódzkiej bazylice archikatedralnej.

Posłuchaj całości kazania na temat tego, że nasza wiara to przede wszystkim głoszenie Chrystusa. Warto o tym pamiętać.

Źródło: Redakcja NINIWA / KAI / Stacja7 / kw

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.