Trzeci dzień Festiwalu Życia z Wojciechem Modestem Amaro i Luxtorpedą

„Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stał się dla mnie bożkiem” – przyznał w kulinarnym rachunku sumienia znany szef kuchni i restaurator, który spotkał się z młodymi w Kokotku.

Temat trzeciego dnia Festiwalu Życia w Kokotku – Razem – kierował uwagę młodzieży na postawę Maryi, gdy po narodzinach Jezusa – w obliczu niebezpieczeństwa ze strony Heroda – nie zwątpiła z Bożą wolę, ale weszła w posłuszeństwo Józefowi, do którego to tym razem zaczął mówić anioł. Przez to uratowała życie swoje i Boga.

Amaro: nie ma szuflad dla Pana Boga

Gościem porannej konferencji był Wojciech Modest Amaro, popularny szef kuchni i restaurator, zaliczany do grona najlepszych kucharzy świata. Na spotkaniu z festiwalowiczami opowiadał o swoim nawróceniu i doświadczeniu Bożej miłości.

– Nie ma szuflad dla Pana Boga, trzeba zaprosić Go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, które – jak myślimy – są dla niego przeznaczone – przekonywał słuchaczy Wojciech Modest Amaro.

Pytany przez festiwalowe media o kulinarny rachunek sumienia odpowiedział, że najbardziej żałuje tego, iż kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stał się dla niego bożkiem.

Mocne słowa na koncercie Luxtorpedy

Po południu młodzi kontynuowali zajęcia w ramach warsztatów i modlili się na kolejnym nabożeństwie nad stawem Posmyk, po którym każdy mógł otrzymać maryjny medalik. Wieczorem Mszy św. przewodniczył bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej.

– Tylko wtedy, gdy będziemy razem, mamy szansę zbudować coś sensownego. Coś, co będzie trwałe, cenne, co będzie przynosiło owoc teraz i w przyszłości – przekonywał w homilii bp Greger.

Wieczorem przed sceną ponownie zebrały się tłumy – tym razem na koncercie Luxtorpedy. W trakcie występu Robert „Litza” Friedrich wygłosił mocne przesłanie do młodzieży.

– Jesteście najtrudniej doświadczanym pokoleniem w historii świata – powiedział, przestrzegając przed nieskrępowanym dostępem do wszystkiego, co proponuje współczesny świat, w tym – jak to określił – „mediów antyspołecznościowych”.

W czwartek Bieg Festiwalowicza!

Czwartego dnia festiwalu prelegentem na konferencji będzie ks. Marcin Paś z duszpasterstwa młodzieży Pełni Życia, a po południu 350 osób pobiegnie przez wodę i błoto w ekstremalnym Biegu Festiwalowicza (miejsca na bieg już się wyczerpały!). Na zakończenie dnia Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Iwanecki z diecezji gliwickiej.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE