22 lipca| OCM NINIWA

Akcja NINIWA Bud trwa i potrzebuje Twojego wsparcia!

Dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli udało nam się zrealizować już mnóstwo prac. Różne przedsięwzięcia jeszcze jakiś czas temu wydawały się niemożliwe, ale z Bożą i Waszą pomocą doprowadziliśmy je do szczęśliwego finału. Ale to jeszcze nie koniec i wciąż pozostaje sporo do zrobienia...

Po ponad pięciu latach od zakupu dawnego ośrodka wypoczynkowego nad stawem Posmyk, dziś Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA zupełnie nie przypomina wcześniejszego obiektu.

Co już zrobiliśmy?

Wiele zmian widać już na pierwszy rzut oka – od kilku lat z powodzeniem działa restauracja Oblacka Przystań, przeprowadziliśmy termomodernizację budynków OCM i hali sportowej, wyremontowaliśmy wszystkie pokoje i łazienki, a ostatnio doprowadziliśmy do końca budowę kaplicy pw. Świętych Młodzianków!

Kaplica pw. Świętych Młodzianków w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA.

Efekty innych prac nie są od razu widoczne, co nie znaczy, że są mniej istotne. Dzięki remontowi i wyposażeniu kuchni czy biura NINIWY oraz adaptacji starych pomieszczeń na mieszkania dla wspólnoty oblatów, pracownicy mają dogodne warunki do wykonywania swoich zadań, a cały ośrodek może sprawnie działać.

Zobacz jak zmieniało się Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA:

Nowa strona akcji NINIWA Bud

Co dopiero przed nami?

Jednak to jeszcze nie koniec. Planujemy remont wnętrza hali sportowej, by również mogła jak najlepiej służyć naszym gościom. Generalnego remontu wymaga także budynek gospodarczy przy stawie, podobnie jak molo. Ponadto w perspektywie jest montaż paneli fotowoltaicznych i wybrukowanie parkingów. Wciąż brakuje też części wyposażenia kaplicy, m.in. ławek i konfesjonałów.

Hala sportowa, której wysłużone wnętrze wymaga generalnego remontu.

Poza tym do wykonania pozostaje szereg mniejszych i większych zadań. Ich realizację komplikuje wysoki wzrost cen materiałów budowlanych i wykonawców w ostatnim czasie. Wszystkie te inwestycje to ogromny koszt, który zwyczajnie przerasta nasze codzienne możliwości.

Jednak od początku kierujemy się przekonaniem, że to Boży plan i ufamy Bożej Opatrzności. Wiemy również, że Pan Bóg posługuje się ludźmi, dlatego będziemy wdzięczni za każdą pomoc – zarówno finansową, jak i duchową. Bez Waszego wsparcia nie damy rady!

Wierzymy, że z Bożą i Waszą pomocą uda się wszystko dokończyć, tak aby dzieło NINIWY mogło w 100% służyć młodzieży!


Wesprzyj akcję NINIWA Bud:

ING Bank Śląski
71 1050 1214 1000 0090 8007 9008
Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA
42-700 Lubliniec
Tytuł: „Darowizna na NINIWA Bud”

Raz w miesiącu oblaci z Kokotka odprawiają Mszę świętą w intencji wszystkich darczyńców!

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE