25 lipca| NINIWA Team

W duecie wzdłuż zachodniej granicy Polski. Zakończyła się kolejna wyprawa w ramach akcji Together

Aniela i Piotr przejechali 1685 km przez Polskę, Czechy i Niemcy. To kolejna zakończona wyprawa togetherowa, inne są w drodze lub dopiero wyruszą.

Aniela i Piotr poznali się na wyprawach rowerowych NINIWA Team, a teraz – już jako małżeństwo – sami zorganizowali własną wyprawę w ramach akcji Together.

W ciągu dwóch tygodni przejechali 1685 km ze średnim dystansem 130 km dziennie. Trasa ich wyprawy przebiegała przez Polskę, Czechy i Niemcy.

Trasa przebiegała wzdłuż południowo-zachodniej granicy Polski – częściowo przez Czechy do Trójstyku Granic, później sporym odcinkiem po niemieckiej stronie Odry (byliśmy zarówno na najbardziej wysuniętym punkcie Niemiec na Wschód i Polski na Zachód – punkty te są bardzo oddalone od siebie), aż do Świnoujścia. Następnie do Kołobrzegu i powrót przez środek kraju z dwudniowym postojem koło Poznania u cioci Anieli. Noclegi były zróżnicowane – od spania u gościnnych rowerzystów z portalu WarmShower, po namiot na dziko, domek na kempingu, agroturystykę i apartament w centrum Zgorzelca – relacjonuje Piotr.

Więcej zdjęć i relacje z każdego dnia wyprawy znajdziesz TUTAJ.

Wyprawy Together przemierzają Polskę i świat

W tym roku wszystkie wyprawy w ramach akcji Together, podobnie jak dwie główne wyprawy NINIWA Team – rowerowa i piesza, podróżują w intencji pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie.

Rowerowy wyjazd Anieli i Piotra to kolejna zakończona wyprawa togetherowa. Wcześniej, przez 10 pierwszych dni lipca, Rowerowe Stowarzyszenie Niezrzeszonych kręciło kilometry wokół województwa śląskiego. Aktualnie grupa Freedom Bike podróżuje do Grecji. We wrześniu planowana jest jeszcze jedna piesza wędrówka.

Jesienią wszystkie grupy, które brały udział w akcji Together, zaprosimy do udziału w festiwalu Wypraw z Wiarą, podczas którego każdy może się podzielić doświadczeniem swojej podróży.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE