29 października| OCM NINIWA

Weekendowe oblężenie Kokotka! Bierzmowańcy, ministranci, parafianie i inni cumują w NINIWIE

Coraz więcej wspólnot i środowisk wybiera Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku na miejsce swoich rekolekcji, zjazdów formacyjnych i czasu skupienia. Ośrodek z powodzeniem służy wielu grupom naraz.

Największa grupa, jaka spędza ostatni weekend października w Kokotku – 60 osób – to młodzi z Częstochowy, którzy wraz z animatorami przygotowują się tu do przyjęcia sakramentu bierzmowania według programu Młodzi na Progu.

– Mamy nadzieję, że na rekolekcjach młodzi doświadczą spotkania z Bogiem – podkreślają animatorzy.

Kolejne kilkanaście osób to ministranci rozpoczynający kurs ceremoniarza.

To pierwszy z kilku weekendowych zjazdów organizowanych przez duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji gliwickiej. W Kokotku uczą się i formują do pełnienia w swoich parafiach odpowiedzialnej funkcji organizatorów liturgii.

Do OCM NINIWA na weekend przyjechały też grupy parafialne. Ponad 50 osób z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach niedaleko Tychów uczestniczy tu w rekolekcjach parafialnych.

Z kolei grupa z parafii MB Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu spotyka się na organizowanych po raz pierwszy parafialnych dniach skupienia i integracji.

– Za trzy lata parafia będzie przeżywać stulecie istnienia. Te trzy lata chcemy wykorzystać na przygotowanie się do tego wydarzenia. Co roku będziemy spotykać się w Kokotku, żeby odkrywać nowe wyzwania, jakie stoją przed parafią – tłumaczy proboszcz z Podlesia, ks. Jacek Plech.

Ponadto są też mniejsze grupy oraz indywidualne osoby, które szukają w Kokotku okazji do skupienia, modlitwy i odpoczynku.

Obojętnie czy chcesz zorganizować rekolekcje, czy po prostu zjeść dobry obiad i odpocząć w malowniczym otoczeniu wody i lasu – zapraszamy do Kokotka, miejsca, gdzie oderwiesz się od zgiełku świata, zachwycisz się pięknem stworzenia i zapragniesz być bliżej Boga!

Zobacz galerię zdjęć:

Weekendowe oblężenie Kokotka!


Akcja NINIWA Bud trwa i potrzebuje Twojego wsparcia!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl

WYDARZENIA Czytaj więcej
NAJNOWSZE WPISY: