2 grudnia| OCM NINIWA

Rekolekcje Spotkania i Weekend Alpha. Młodzi formują się i szkolą w NINIWIE!

Dwie grupy młodzieży w pierwszy weekend grudnia wybrały Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku na miejsce swoich rekolekcji.

Pierwszą z nich jest kilkunastoosobowa grupa uczestników kursu Alpha organizowanego przez diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełni Życia z Gliwic. Program kursu obejmuje m.in. kilkudniowy wyjazd i wspólnie przeżywane rekolekcje.

– Do zrealizowania pozostał nam m.in. temat o Duchu Świętym. Będziemy oglądać filmiki, rozmawiać, spotykać się na Mszy i nabożeństwach, dzielić się i poznawać Pana Jezusa. Będą też zabawy i integracja. Przed nami dobry, wspólny czas! – mówią animatorki duszpasterstwa Pełni Życia.

Kolejne kilkadziesiąt osób młodych osób z Koszęcina bierze udział w ewangelizacyjnych Rekolekcjach Spotkania przygotowanych przez Fundację „Młodzi na Progu”.

– Takie rekolekcje już od wielu lat odbywają się w różnych miejscach. Jest stały program, chociaż dostosowujemy go do wymagań zmieniającej się młodzieży. Razem z nami przyjechali goście z diecezji bielsko-żywieckiej, aby szkolić się, jak prowadzić podobne rekolekcje u siebie. Ciągle się formujemy, bo chcemy, żeby obecni uczestnicy rekolekcji kiedyś sami mogli je poprowadzić.  – tłumaczy ks. Krzysztof Grzegorczyk, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

Obojętnie czy chcesz zorganizować rekolekcje, czy po prostu zjeść dobry obiad i odpocząć w malowniczym otoczeniu wody i lasu – zapraszamy do Kokotka, miejsca, gdzie oderwiesz się od zgiełku świata, zachwycisz się pięknem stworzenia i zapragniesz być bliżej Boga!

Zobacz zdjęcia:

Młodzi formują się i szkolą w NINIWIE

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl