9 grudnia| NINIWA Team

Ekspedycja WE, czyli wyprawy NINIWA Team 2023! Poznaj logo, intencję i patrona

Gdzie pojadą rowerzyści, a dokąd pójdą piechurzy? W jakiej intencji i z jakim patronem będą podróżować oraz co symbolizuje logo wypraw w 2023 roku? Odkrywamy wszystkie szczegóły!

Po tegorocznych wyprawach na północ i południe Europy – rowerowej na Nordkapp oraz pieszej przez górskie Bałkany – w 2023 roku NINIWA Team wyruszy na zachód i na wschód!

Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. (Łk 13,29)

Wyprawy NINIWA Team 2023 – kiedy i dokąd?

Rowerzyści pojadą Rowerami do Lizbony na zachodzie kontynentu, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży! Wyprawa wystartuje 10 lipca 2023 roku – zaledwie kolejnego dnia po zakończeniu Festiwalu Życia w Kokotku! Do pokonania będzie około 3500 km, a po drodze czekają Pireneje!

Natomiast we wrześniu piechurzy ruszą na wschód, by zmierzyć się z górami w Turcji – szczegóły TUTAJ.

Ekspedycja WE – patron i intencja

Wyprawy NINIWA Team w 2023 roku wyruszą pod nazwą Ekspedycja WE. To nie tylko dwa przeciwne kierunki geograficzne (W – zachód, E – wschód). To przede wszystkim modlitwa i ofiara młodych za młodych.

„WE”, czyli MY – jako młodzi za młodych chcemy w duchu ŚDM oddać wszystkie nasze zmagania i trudy drogi w intencji młodzieży na całym świecie – pogubionej, osamotnionej, pozbawionej wiary, nadziei i miłości.

Orędować nam będzie bł. Carlo Acutis, nasz rówieśnik, patron internautów i jeden z patronów ŚDM w Lizbonie!

Logo wypraw NINIWA Team 2023

Połączone litery W i E, splecione dłonie, a wszystko to utrzymane w barwach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Znaczenie logo Ekspedycji WE wyjaśniamy na poniższej grafice:

Akcja Together – podróżuj we wspólnej intencji!

Jak co roku, w ramach akcji Together zapraszamy wszystkich podróżników chrześcijańskich, by w jedności z NINIWA Team ofiarowali kilometry przemierzane na różne sposoby oraz na różnych długościach i szerokościach geograficznych we wspólnej intencji!

Szczególnie zachęcamy grupy rowerowe, duszpasterzy wraz z młodymi oraz indywidualnych miłośników jednośladów do podjęcia wyzwania dojechania rowerami na ŚDM w Lizbonie. Niemożliwe? A jednak! Możemy zdradzić, że są już śmiałkowie, którzy we własnym zakresie planują podobną wyprawę i dołączają do akcji Together!

Wyprawy NINIWA Team 2023 – jak dołączyć?

Chcesz pojechać na rowerze do Lizbony albo wędrować po azjatyckich górach? A może wolisz zorganizować własną wyprawę?

Szczegóły znajdziesz na stronach NINIWA Team oraz akcji Together. Śledź również portal niniwa.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się wszystkie aktualności!


„Operacja MIR. Powrót na Nordkapp”. Nowa książka z wyprawy NINIWA Team już jest!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl