7 lutego| Wiadomości

Korea: Ekumenicznie i międzyreligijnie

Oblacka inicjatywa jednoczy ludzi różnych religii, kultur i klas społecznych.

Dom św. Anny na przedmieściach Seulu to inicjatywa prowadzona przez misjonarzy oblatów dla najbiedniejszych mieszkańców koreańskiej stolicy. Codziennie wydaje ciepłe posiłki dla bezdomnych, stara się zaradzać ich podstawowym potrzebom. W Domu św. Anny znajduje się również schronisko dla zagubionej młodzieży. Twarzą inicjatywy jest włoski oblat – ojciec Vincenzo Bordo. Przez władze koreańskie został uhonorowany obywatelstwem Kraju Spokojnego Poranka.

Placówka jednoczy ludzi z pozornie sprzecznych środowisk… Można zobaczyć tutaj księdza katolickiego, zakonnice i pastora protestanckiego, którzy wspólnie mieszają zupy w ogromnych garach. Obok siebie stają chrześcijanie, muzułmanie i wyznawcy buddyzmu. To nie tylko piękne oblicze chrześcijaństwa, ale także ludzkiego braterstwa, o którym pisze papież Franciszek w encyklice „Fratelli tutti”.

Dom świętej Anny stał się laboratorium, które buduje lepsze społeczeństwo, poza różnicami klas społecznych, religijnymi, rasowymi i kulturowymi. Tworzymy piękniejszy świat, gdzie każdy praktykuje miłość, dzielenie się, zrozumienie i pomaganie – pisze o. Vincenzo Bordo OMI. –  Zakonnice pracują tutaj z muzułmanami. Buddyści przychodzą, aby przygotować jedzenie. Katoliccy księża i protestanccy pastorzy razem dbają o ubogich. Bezdomni są wolontariuszami dla innych bezdomnych. Mężczyźni i kobiety spotykają się, aby z radością przygotować obiad dla najbiedniejszych – wylicza.

Więcej zdjęć TUTAJ >>>

Źródło: oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl